Ml.dorastenci: Slovan Modra – HC Tatran Stupava, TJ Strojár Malacky 21 : 30 (12 : 17)

V sobotu doobeda vycestovali naši mladší dorastenci do neďalekej Modry na veľmi dôležitý zápas. Na zápas, ktorý im dával možnosť zostať, po predchádzajúcich dvoch výhrach a rovnakom množstve prehier, v kontakte so špicou tabuľky. Aj keď Modra v tejto sezóne zatiaľ nezískala ani bod, bola to práve Modra, ktorá sa v tejto kategórií stala majstrom Slovenska minulý rok.

Začalo sa. Prvý útok domácich, gól. Stav 1:0. Naši kontrovali rovnakou mincou, stav 1:1. Vysoké tempo a nasadenie bolo cítiť z oboch strán. Tímy sa postupne oťukávali a vyzeralo to v úvodných minútach na vyrovnaný zápas. Postupom času sa v prvom polčase začalo našim chalanom viac dariť v útoku ako domácim, na čom mal veľký podiel Juro Rybár v našej bráne. Celý čas chytal výborne a jeho zákrokmi náš tím rástol. Pri neúčasti Vlada Štefka dostal veľmi veľa priestoru v pivote Dávid Rybjansky a svojej príležitosti sa chytil skvele. V útoku príkladne clonil, viazal na seba jedného či dvoch brániacich hráčov a vytváral tak priestor pre spoluhráčov. Rovnako bol nebezpečný v koncovke, kde si v pravý čas vedel vypýtať loptu do zakončenia. Podobne dobrý zápas odohral aj Samo Filípek. Bol drzý a priamy. Keby som len počul prenos v rádiu, tak by som si myslel, že má aspoň sto kíl. Polčas sme aj vďaka nim vyhrali 12:17.

V druhom polčase naši chalani nadviazali na dobrú obranu a domácim odskakovali na čoraz vyšší rozdiel. V záverečnej desaťminútovke dostal priestor v bráne Paťo Papaj a jeho úspešnosť zákrokov bola tiež veľmi vysoká. V úplnom závere chceli naši chalani predviesť jednu parádičku, ale tá sa bohužiaľ nepodarila. Dôležitý bol však dnes výsledok a ten sa podaril. Dva body sú naše a aj keď máme na konte už dve prehry, tak kontakt s najlepšími družstvami súťaže si chalani udržali!

Zostava a góly: Jakub Krajčír 4, Martin Jurík, Dávid Rybjansky 6, Juraj Rybár, Lukáš Konečný 3, Tibor Baláž, Patrik Papaj, Samuel Filípek 4, Daniel Polák 4, Martin Hýravý 7, Samuel Fúsek 2, Ján Janoštiak.

Tréneri: Róbert Baláž, Rudolf Draškovič, Michal Rybár

Priebeh: 3:3, 8:14, 12:17 / 18:26, 21:30