Ml. dorastenky: Bernolákova Košice – HC Tatran Stupava 9:41 (4:15)

Naše mladšie dorastenky spoločne so staršími cestovali na dvojdňový trip po palubovkách súperiek. Prvými súperkami v poradí bolo družstvo Bernolákova Košice. „Knedle“ už od prvých minút potvrdili tabuľkový rozdiel a v 23 minúte už viedli celkom jednoznačne a to 1:11. Domáce trochu zlepšili hru, ale polčasový rozdiel bol stále jedenásťgólový.

V druhom polčase naše baby predviedli ešte komplexnejší výkon najmä v obrane a dovolili súperkám streliť len päť gólov a oni samotné nasúkali až dvadsaťšesť!

Na pozápasové pocity som sa opýtal Adriany Sakalášovej.
Adi, podarilo sa Ti streliť štyri góly a všetky padli z rýchlych protiútokov. Všeobecne ste ich tak dali po rýchlych protiútokoch takmer polovicu, čomu to pripisuješ?
Áno, tie rýchle protiútoky by som pripísala hlavne dobrej obrane ,že sme získali veľa vypichnutých lôpt, z ktorých sme sa dostávali do rýchlych gólových situácií, protiútokov. Ale treba pochváliť aj brankárku, že nás výborne videla vpredu a ešte lepšie nám tie lopty vyhadzovala do brejku.“

Ako sa vám hralo na druhom konci republiky? „Do zápasu sa nám nastupovalo veľmi ťažko po dlhej ceste vlakom, ale dokázali sme to prekúsnuť aj vďaka dobrej nálade v šatni a na ihrisku.“

Zostava a góly Stupavy: Vanesa Valachová 3, Sabina Baštiová 6, Viktória Voržáčková, Sabina Gálová 4, Diana Michálková 9, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 2, Adriana Sakalášová 4, Alexandra Popovičová 1, Nikola Kmeťová 3, Nicol Hladíková 4, Nikol Vačková, Sarah Richter 5.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 1:11, 4:15 / 5:25, 7:33, 9:41