Ml. Dorastenky: Handball club Bardejov – HC Tatran Stupava 17:32 (8:15)

481. Presne toľko kilometrov musíte vycestovať zo Stupavy, ak by ste chceli navštíviť Bardejovské kúpele. „Dorky“ však nešli za termálom, ale za svojím ďalším súperom. Tréner neponechal nič na náhodu alebo nepriazeň osudu a išli na východ Slovenska radšej deň pred zápasom.

V samotnom zápase bola odrazovým mostíkom pre výborný výkon „doriek“ presilovka súpera za stavu 3:1 pre domáce. Jeho presilovku sme vyhrali 2:0! Od toho stavu sme súperkám výrazne začali odskakovať vo vývoji skóre. Pestrofarebnosť hry „doriek“ podčiarkuje fakt, že každý post okrem brankárok sa podieľal na strelených góloch. Strelecký koncert zaznamenali ľavé krídelníčky Sisa so Sarah, keď spolu nasúkali 11 gólov!

Pred zhodnotením zápasu od trénera Romana si pripomeňme, že už tento štvrtok (2.4.2015) o 14h privítajú „dorky“ na domácej palubovke vedúci tím ligy, Iuventu Michalovce. Bude sa na čo pozerať, pretože od NÁS sa body nevozia ľahko!

Slová trénera Romana Vigha:
„Zápas sme začali nie podľa našich predstav. Úvodná nervozita v našich rukách a súperove úspešné gólové útoky znamenali nečakané dvojgólové manko. Vďaka dobrej obrane a výborne chytajúcej Simony Kubovičovej sme postupne preberali kontrolu nad zápasom. Dievčatá si vedeli pripraviť šance z každej pozície, góly strieľali spojky, krídla aj pivot. Gólovo sa najviac darilo Sarah Richter, ktorá zo siedmych náskokov premenila všetky. K 100 % úspešnosti sa pridala aj pivotka Vanes Valachová. Naša hra bola stále v tempe, pri každej príležitosti sem ťahali do protiútokov z ktorých naše krídla trestali chyby súpera. Aj napriek množstvu nepremenených čistých šancí sme zápas vyhrali 15 gólovým rozdielom u súpera, ktorý je síce v spodnej časti tabuľky, ale určite svojim prejavom hry v domácom prostredí a bojovnosťou dokáže, vytrápiť nepripravené družstvá. My sme odchádzali z Bardejova okrem dvoch bobov aj s dobrou náladou a spokojnosťou. Pre nás teraz začína boj o medaile a verím tomu, že s úspešným záverom. Doma hráme dôležité zápasy s Michalovcami a s Trenčínom, kde nás čaká náročná previerka našej výkonnosti.“

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Almina Yildizová, Vanesa Valachová 4, Wanessa Raffasederová 7, Lucia Kovácsová 2, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 1, Romana Gašpareková 3, Silvia Straková 4, Alexandra Popovičová, Sarah Richter 7, Barbora Plávalová, Ivana Gašpareková 4.

Trenér: Roman Vigh

Priebeh: 3:1 , 3:3, 4:7, 6:12 Timeout Stupava, 8:15 / 8:18, 12:21, 14:24 Timeout Stupava, 15:27 Timeout Bardejov, 16:30 Timeout Bradejov, 17:32