Ml. dorastenky: HC Tatran Stupava – BEMACO Prešov 17:28 (10:15)

Pred utorkovým začiatočným hvizdom bolo zrejme jasným cieľom mladších dorasteniek zlepšiť herný prejav oproti poslednému zápasu. A to sa aj stalo. Po zápase toto zlepšenie bolo cítiť aj z pohody ich trénera Ľuboša Baštiho.

Z pozápasových štatistík bolo vidieť, že niektoré pasáže zápasu naše baby vyhrali. Bolo tomu tak v prvom polčase i v druhom. Prešov bol samozrejme lepším a vyzretejším celkom, ktorý mal týchto častí v zápase viac, respektíve dlhšie. Niet sa čomu čudovať, momentálne je na tretej priečke tabuľky a určite by rád medailové umiestnenie udržal.

Najlepšia strelkyňa spomedzi našich báb, Tereza Fabianová, k zápasu povedala: „Oproti zápasu s Nitrou sme boli iné družstvo. Mali sme chuť na hru. Nešli sme do zápasu, že ho chceme vyhrať, ale aby sme ukázali, že vieme zabojovať. Jediné väčšie mínus tohto zápasu boli trháky zo súperovej strany, ktoré sme nedokázali prerušiť. Rovnako na konci bolo vidieť, že nemáme dostatok síl, ale myslím, že to bol dobrý zápas. Dúfam, že takto budú vyzerať aj ostatné.

Zostava a góly Stupavy: Šárka Halusková 1, Zuazana Danišová 1, Vanesa Valachová, Sabina Baštiová 2, Lucia Nemčeková, Diana Michálková 4, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 5, Adriana Sakalášová, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová, Nicol Hladíková, Romana Rácová, Nikol Vačková 4.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse