Ml. dorastenky: HC Tatran Stupava – Drábova Košice 29:26 (16:13)

„Knedle“ privítali uplynulý víkend na domácej palubovke tím z Košíc, Drábovú. Doposiaľ získané len tri body súperiek z devätnástich zápasov mohli naznačovať, že sa bude jednať o jednoduchý zápas, keďže „knedle“ ich už získali trikrát toľko. Potvrdiť však úlohu favorita nie je vôbec jednoduché.

Baby nastúpili výborne a hneď v tretej minúte viedli 3:0. Vzhľadom na ďalší vývoj zápasu sa tento vstup do zápasu ukázal ako rozhodujúci. Len jeden jediný raz sa Košičanky dostali na rozdiel dvoch gólov po tomto úvode a to hneď na začiatku druhého polčasu. V priebehu celého zápasu sa našim babám podarilo viesť viackrát o šesť gólov a raz dokonca o sedem! V samom závere, keď už bolo o zápase rozhodnuté, dovolili naše baby sa dotiahnuť súperkám na konečný rozdiel troch gólov.

O dva týždne budú hostiť doma tím z Močenku a bude to priama konfrontácia o konečné ôsme či deviate miesto v celonárodnej najvyššej súťaži mladších dorasteniek v hádzanej. Držme im spolu palce!

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 4, Šárka Halusková, Zuzana Danišová 1, Sabina Baštiová 5, Sabina Gálová 3, Tereza Fabiánová 6, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Nicol Hladíková 3, Romana Rácová 1, Sarah Richter 5.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 3:0, 7:4, 10:7, 13:7 / 16:14, 20:15, 27:20, 29:22, 29:26