Ml. dorastenky: HC Tatran Stupava – Duslo Šaľa 25:44 (13:21)

V sobotu nastúpili naše mladšie dorastenky proti jednému z TOP favoritov na zlatú medailu pre tento ročník, proti družstvu Dusla Šaľa. Z družstva hostí sa do kadetskej reprezentácie tlačí už niekoľko hráčok a postupom času sa ich individuálne kvality presadili aj v tomto zápase.

Pozitívom však bolo, že sa naše „knedle“ súpera nezľakli a podávali výkon na hranici svojich dnešných možností a schopností. Nebyť pár ľahko stratených lôpt v útoku, mohol byť výsledok ešte priaznivejší. Po dlhšej dobe dala o sebe strelecky vedieť aj Nikol Vačková, ktorá zaznamenala deväť gólov a takmer všetky spoza deviny. Len tak ďalej Nikol.

O tom ako zápas vyzeral z pohľadu od bránkovej čiary povedala Petra Geisseová: „Keďže sme hrali so súperom ako je Šaľa, tak to dopadlo celkom dobre. Šaľa je dobrý súper a chýbalo nám kvôli chorobe veľa hráčok. Hlavne Didi chýbala v obrane. Baby sa ale snažili a myslím si, že sme sa v útoku často dobre presadili. Obrana bola tiež dobrá aj napriek niekoľkým chybám.“

O týždeň hrajú baby v Bytči a verím, že pri kúsku šťastia a bojovnosti celého kolektívu môžu dosiahnuť dobrý výsledok.

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 1, Zuzana Danišová 2, Vanesa Valachová 2, Sabina Baštiová 3, Sabina Gálová 4, Simona Kubovičová, Adriana Sakalášová 2, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Nicol Hladíková 1, Nikol Vačková 9.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 2:3, 3:8, 9:13, 13:21 / 15:30, 21:34, 24:41, 25:44