Ml. dorastenky: HC Tatran Stupava – HK AS Trenčín 25:20 (9:9)

Priznám sa, že keď som pred mesiacom písal svoj prvý článok o zápase týchto báb, tak som mal trochu obavu ako to baby príjmu. Nešetril som ne kritikou. Vytkol som im nasadenie a prístup. Spochybnil posily čo mali byť posilami. Otvorene povedané, mohli na mňa zanevrieť, že som bol dosť tvrdý. Veď kto z nás má rád kritiku?! Niektoré ma však pred zápasom aj pozdravili a tak práve do nich som si zarýpal.

Bilanciu pred zápasom mal Trenčín: tri výhry a jedna prehra. Naše baby práve opačne. Kto bol miernym favoritom bolo teda jasné.

Zápas sa začal. Trenčín si od prvých minút vypracoval dvojgólové vedenie, ktoré si udržiaval takmer po celý prvý polčas. Baby hrali dobre, ale stále boli o kúsok pozadu. Práve až krátko pred prestávkou sa im podarilo dotiahnuť súpera na remízu. Cez prestávku, sme si my diváci, dopriali výbornú štrúdlu v bufete a vrátili sa späť na svoje miesta do haly. Pre mňa z nepochopiteľných príčin sa zase vzdialil súper na rozdiel troch gólov a zdalo sa, že sa potvrdí postavenie v tabuľke. Zdanie však klame! Od tohto momentu sme videli v drese domácich jeden jednoliaty kolektív. Žiadne mladšie dorastenky doplnené o staršie dorastenky. Žiadne delenie typu hráčka základu či hráčka z lavičky. Jeden tím, ktorý drel a išiel každou sekundou zápasu za svojim cieľom. Zápas odmakať a veriť v dobrý výsledok. A to sa stalo! Vanes Valachová bola správnou šéfkou obrany. Sarah brala na seba zodpovednosť pri zakončení z krídla a to samé platilo o Saši pri streľbe zo spojky. Toto chceme od posíl vidieť. K opäť výbornému výkonu Diany sa pridali Terezka a Sabína Gálová. Ale základ úspechu sa udial v obrane. Všetky, podotýkam všetky baby zahrali na hranici svojich možností a obetavosti. Pripomeniem jednu situáciu, keď bola naša vysunutá obrana prekonaná a Nikola Kmeťová fantasticky vyhodnotila hernú situáciu v strede našej obrany. Nikola opustila svoju pozíciu na krídle a letela do stredu obrany zastaviť valiacu sa súperku na našu bránu. Príkladné čítanie hry a ukážka práce pre tímový úspech. Pod výborný výsledok sa podpísala svojim dielom aj Peťa. Chytila práve tie rozhodujúce lopty, super.

Dnes to bola radosť pozerať! Z môjho pohľadu baby získali dva body, ktoré možno nečakali. Želajme im, aby im táto výhra naliala ďalšie herné sebavedomie, ktoré budú v priebehu sezóny potrebovať.

Zostava a góly Stupavy: Šárka Halusková, Vanesa Valachová 1, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Sabína Gálová 5, Diana Michálková 3, Tereza Fabiánová 4, Adriana Sakalášová, Alexandra Popovičová 3, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Romana Rácová, Lucia Tóthová, Nikol Vačková 4, Sarah Richter 4.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 2:1, 2:4, 5:7, 7:9, 9:9 / 9:12, 12:13, 17:13, 19:16, 23:17, 25:20