Ml. dorastenky: HC Tatran Stupava – HK Junior Močenok 25:28 (12:17)

Rovnako ako na jeseň, tak aj teraz na jar rozlosovanie súťaže priviedlo kamarátky k vzájomnej konfrontácii. Naše stupavské baby proti družstvu Paulíny na strane hostí.

Bol to zároveň však aj súboj o konečné ôsme miesto v tabuľke. Do 19 minúty sa družstvá preťahovali o každý gól, potom však prišiel rozhodujúci útlm našich báb, ktoré hráčky Močenku využili na rozhodujúci náskok. Z remízy 8:8 odskočili v priebehu troch minút na 8:15 a to bolo pre zápas zlomové.

Naše baby sa postupne do zápasu vracali a dokonca v 46 minúte znížili na 18:22 a tento stav trval celých šesť minút! Škoda, že práve v týchto minútach sme získané lopty v obrane nedokázali zužitkovať na strelenie dvoch či troch gólov. Zápas by určite nabral iný smer. Nevadí, každý deň nie je nedeľa. Prečo ju spomínam? Pretože súčasný káder mladších dorasteniek tvoria veľmi mladé baby a som presvedčený, že práve v budúcej sezóne budú súperkám určite naháňať rešpekt!

Na hráčkach ako Sabina Galová, Diana Michalková, Tereza Fabiánová či Nikola Vačková sa dá stavať kvalitný výkon. Keď sa k nim pridajú všetky ďalšie hráčky (pretože je to kolektívny šport, sebelepší jednotlivec neurobí výsledok sám) , tak sa môžeme tešiť na viacero víťazstiev a určite lepšieho umiestnenia ako je súčasne deviate miesto. V tom vám budeme držať baby palce!

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová, Šárka Halusková, Zuzana Danišová 2, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Sabina Gálová 3, Diana Michálková 5, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 5, Adriana Sakalášová 1, Petra Geisseová, Nicol Hladíková 2, Nikola Vačková 7.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse