Ml. dorastenky: HC Tatran Stupava – HK Štart Trenčín 18:28 (8:15)

Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Síce neviem, kto to povedal, ale určite prehral.“ Na úvod článku som si prepožičal slová zrejme najúspešnejšej športovkyne všetkých čias. Práve toto jej vyjadrenie najlepšie vystihuje sobotný zápas „doriek“. Odhodlanie na zápas z pohľadu diváka zostalo zrejme len v šatni. Česť výnimkám ako napríklad Romi Gašparekovej, ktorá už nie v prvom zápase ukazuje svoj prínos pre mužstvo, ako na jednej strane palubovky, tak i na druhej. A dúfam, že si jej hru všimla i trénerka Trenčína, ktorá je zároveň reprezentačnou trénerkou. Späť k zápasu.

Každé mužstvo má svoje právo zohrať nevydarený zápas a ten prišiel práve v túto sobotu. Súper každou minútou odskakoval na vyšší a vyšší rozdiel skóre. Keď sa už miestami zdalo, že dokážeme stiahnuť súpera na menší rozdiel v skóre, tak sa lepilo na „dorky“ viac smoly, technických chýb a asi aj rešpektu zo súpera. A možno celkom zbytočného. Trenčín je určite špičkové mužstvo, ale hrateľné. Nedá sa síce poraziť každý deň, ale je v schopnostiach našich báb takýchto súperov porážať. A všetci tí, ktorí ich zápasy sledujeme pravidelne, sme si toho vedomí. Dnes zapadne slnko, ale zajtra znovu bude svitať a čaká nás nový deň. Rovnako tak čaká i „dorky“ cez víkend ďalší zápas a budeme im naplno držať palce. Pretože nám prinášajú kopec krásnych športových zážitkov.

Kto z vás má nejaký ten voľný „budget“ na nete :-), tak odporúčam sa započúvať do slov tejto piesne:
https://www.youtube.com/watch?v=vLArn7RX0cw

Odborný pohľad na zápas pripája i tréner Roman Vigh:

Začiatok zápasu nám vyšiel, hlavne sme v úvode premieňali šance. Od 6. minutý zápasu sme mali veľké problémy so zakončením a za cely prvý polčas sme zahodili 9 náskokov zo 6 metrov z priestoru spojok, ktoré sme mohli napraviť zo sedemmetrových hodov, ale ani túto ponuku sme nevyužili. V prvom polčase sme nedali tri sedmičky. Zahodené tutovky + osem technických chýb spojených s nedôraznou obranou ani iný polčasový výsledok nemohli priniesť. V druhom polčase sme zmenili spôsob bránenia, ktorý robil súperovi problémy, avšak pri družstve, ktoré je jedným z lídrov ligy, je dosť náročné doťahovať 7 gólové manko. Aj pri pokusoch stiahnuť nepriaznivý stav sa na naše ruky lepili technické chyby, ktoré prevýšili bojovnosť družstva. Treba uznať kvality súperovho družstva, ktorý takmer každý náskok zo 6 m dokázal premeniť. My sme boli pravým opakom – viac ako desať náskokov zo 6m sme nedali. Šesťkrát zazvonila tyčka a z toho nebol ani jeden gól. Som sklamaný z výsledku zápasu a jeho priebehu. Bohužiaľ, taký je šport, treba sa ponaučiť z vlastných chýb, ktorých sme sa dopustili a hlavne naďalej pokračovať v tom, čo sme s družstvom rozbehli. Sezóna ešte nekončí a „hádzanárska kariéra“ dievčat sa len rozbieha.

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Natália Huňarová, Almi Yildizová, Vanesa Valachová 1, Wanessa Raffasederová 1, Lucia Kovácsová 9, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová, Romana Gašpareková 3, Silvia Straková 1, Alexandra Popovičová 2, Sarah Richter 1, Barbora Plávalová, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková.

Trenéri: Roman Vigh, Peter Kuklovský Priebeh: 3:2, 3:6 Time Stupava, 3:8, 4:10, 6:10 Time Trenčín, 6:14, 8:15 / 11:16, 12:20 Time Trenčín, 17:23, 18:28

 

PS: kto pozná meno tej športovkyne z úvodu bez Googlu, má u mňa kofolu alebo pivo 🙂