Ml. dorastenky: HC Tatran Stupava – Iuventa Michalovce 19:33 (10:14)

Sobotný duel pri troche šťastia mohol mladším dorastenkám priniesť boj o dva body. Preto naše baby vstúpili do stretnutia tak, ako sa patrí. Bojovali s Michalovčankami o každú loptu a snažili sa biť o dobrý výsledok.

Táto hra sa im ešte pri dostatku energetických zásob aj darila a preto v polovici prvého polčasu bolo celkom priaznivé skóre 5:6. S pribúdajúcim časom však elastická obrana Michalovčaniek robila našim babám problémy a boli nútené zakončovať spoza deviny, pretože ju len veľmi ťažko dokázali prekonať kombináciou. Či už pre zakončenie z pozície pivota alebo z krídla. Dokonca ani streľba z diaľky nebola jednoduchá s pribúdajúcim časom, pretože súperky vyrazili vždy včas proti strieľajúcej hráčke a nedopriali našim babám pokoj pri zakončení. Toto sa samozrejme odzrkadlilo na úspešnosti celého družstva, úspešnosť streľby bola pod hranicou 35%. S tým sa aj pri najvyššej bojovnosti a chcení, vyhráva len zázrakom. Treba si však aj povedať, že v tomto zápase sa dalo len získať.

Výsledok sa síce nepodaril, ale baby sú bohatšie o ďalšiu skúsenosť proti kvalitnému súperovi. Všetky svoje skúsenosti budú môcť zúročiť, pretože nesmieme zabúdať nato, že naše mladšie dorastenky hrajú s veľmi mladým kádrom v porovnaní so svojimi súperkami.

Práve pre nejaké hodnotenie jesennej časti budú dôležité dva nasledujúce súboje, ktoré na baby čakajú. A to o dva týždne v Močenku a o týždeň neskôr doma proti Partizánskemu.

Zostava a góly Stupavy: Simona Kubovičová, Šárka Halusková, Vanesa Valachová 1, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Nicol Hladíková, Sabína Gálová 1, Diana Michálková 2, Tereza Fabiánová 6, Adriana Sakalášová 1, Alexandra Popovičová 3, Nikola Kmeťová 1, Petra Geisseová, Romana Rácová, Lucia Tóthová 1, Nikol Vačková 3.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 3:3, 5:6, 9:12, 10:14 / 14:21, 17:23, 18:31, 19:33