Ml. dorastenky: HC Tatran Stupava – ŠKP Bratislava 20:27 (8:12)

V jesennej časti súťaže si oba kolektívy sily už zmerali. Jedným dúškom musíme povedať, že vtedy na domácej palubovke dominovali hráčky ŠKP a Róbert Geisse poznamenal, že sme hrali proti súperovi čo bude siahať po medaile na konci sezóny. Preto sme my diváci v tohto víkendovom zápase nepomýšľali na zisk bodov. Dievčatá nás však príjemne prekvapili.

Hneď od začiatku zápasu ukázali, že kožu nepustia lacno a budú hrýzť pri každej možnej príležitosti. Výsledkom bolo vedenie 3:2, ba aj 5:4. Škoda, že si za stavu 6:7 vybrali horšiu v chvíľku v zápase a dovolili ísť súperkám do vedenia 6:10. Hráčky ŠKP si tento náskok ukontrolovali do konca prvého polčasu a krátko po zmene strán si vypracovali náskok až o šesť gólov na 11:17. Za tohto stavu prišla výborná chvíľka našich báb a skorigovali na priaznivých 14:17! Neskôr sa však prejavila kvalita hostiek a zvíťazili sedemgólovým rozdielom.

Romane Rácovej sa podaril v tomto zápase jeden malý míľnik jej kariéry. Strelila prvý gól za mladšie dorastenky. O svojom góle a pocitoch povedala Romi „Traktor“ Rácová toto: „Áno bol to môj prvý gól za mladšie dorastenky. Nečakala som, že práve proti tomuto tímu dám gól. Bola som príjemne prekvapená a dúfam, že podobných šancí na gól, ale aj samotných gólov bude čo najviac. A čo moje pocity? Aj napriek prehre som šťastná, že ma tréner na tento zápas postavil. Ďakujem babám za spoluprácu, trénerovi za dôveru, fanúšikom za príjemnú atmosféru a súperkám gratulujem k víťazstvu!“ Čo hovoríš na samotný zápas? „Z môjho uhla pohľadu bol tento zápas omnoho lepší ako prvý, ktorý sme hrali na začiatku ligy. Baby sa veľmi snažili a v prvom polčase sme dokonca viedli, ale na baby z ŠKP sme nestačili. Robili sme jasné chyby v obrane a občas nepremenené šance v útoku. Snažili sme sa hrať podľa toho čo nám pred zápasom povedal tréner, i keď nám to moc nevychádzalo. Aj napriek všetkým chybám sme odohrali jeden z najlepších zápasov v lige, teda podľa mňa.“

Zostava a góly Stupavy: Petra Geisseová, Šárka Halusková, Vanesa Valachová 1, Sabina Baštiová 5, Lucia Nemčeková, Viktória Voržáčková, Sabina Gálová 3, Diana Michálková 1, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 4, Nikola Kmeťová 2, Nicol Hladíková 2, Romana Rácová 1, Lucia Tóthová, Nikol Vačková 1.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse