Ml. dorastenky: HC Tatran Stupava – ŠKP Bratislava 24:23 (12:12)

2015 03 07 SKP1 „Prešľap, prešľap! Bola v bránkovisku!“ ozýval sa rev z tribún. Rozhodca píska a ukazuje práve toto porušenie pravidiel a vzápätí siréna končí zápas. Baby štartujú zo striedačky, akoby tá siréna odštartovala olympijský beh na 100m. Súper však nie je Usain Bolt, oni mieria ku klbku skáčucich spoluhráčok na úrovni deviny. Pocit úľavy, šťastia, slzy, dojaté tváre. Takto vyzerali posledné frenetické sekundy víkendového zápasu našich „doriek“, ale poďme pekne od začiatku!

Na naše baby čakala ďaľšia ťažká prekážka v boji o celoročnú snahu, prišlo ŠKP Bratislava. Súper, ktorý budil rešpekt, pretože práve na jeho palubovke sme po vzájomnej remíze z jesennej časti ligy bod stratili. ŠKP zrejme malo na našom minulom domácom zápase s Nitrou svojho pozorovateľa a ušilo rovnakú taktiku, osobku na strednú spojku. A tak sa väčší priestor otváral po kombinačnej hre „doriek“ práve Waness, ktorá potvrdzovala oprávnenosť svojej nominácie do slovenskej reprezentácie kadetiek na blížiaci sa európsky šampionát. Naštartovala tak našu loď tým správnym smerom. V 10. min sme už pohodovo viedli 7:3 a nikto si nepripúšťal nič iné ako hladký priebeh. Lenže prešlo iba pár minút, prehrávali sme 10:11 a do šatní sa odchádzalo za remízového stavu.

Po zmene strán sme hrali ako z veľkej knihy a vybudovali si priebežné vedenie 21:15, pod ktoré sa zapísal celý tím fantastickou hrou v obrane a technickou vyspelosťou v útokoch, ktoré protihráčky zastavovali nedovolenými zákrokmi na bránkovisku či v bránkovisku, za ktoré ich trestala neomylná ďaľšia reprezentantka Lucka premenenými sedmičkami. Zrejme aj lokálna frustrácia z tohto sa podpísala pod moment, keď po mierne povedané dosť nešťastnom zákroku zostala ležať na palubovke práve Lucka. ,Tesne predtým sa ozvala dunivá rana, keď sa jej hlava ako prvá dotkla palubovky! Mrazivý pohľad a pocit oblial snáď každého fanúšika domácich. Celá hala na povel vstala a čakala, ako to s ňou bude ďalej, aký bude jej zdravotný stav. Po niekoľkých minútach na lavičke sa do hry vrátila, ale po pár útokoch sa pýtala späť na striedačku. Tí, čo ju poznáme, vieme, že je to bojovníčka na pohľadanie a určite by zápas dohrala, ak by jej to stav dovoľoval. Akoby tento moment zmrazil celý náš tím. Do konca zostávali tri minúty a viedli sme 24:20. Prvá strata lopty v útoku od tohto stavu znamenala gól ŠKP, rovnako skončila i druhá a tretia strata lopty! Stav bol zrazu 24:23 a v čase 28:32 Roman používa svoj posedný timeout. Máme loptu a pokyny boli zrejme jasné, dohrať to v útoku do konca. ŠKP začalo po palubovke lietať. Ich sebadôvera bola na najvyššom bode . O loptu prichádzame. Čas 29:37. Timeout ŠKP. Zostáva posledných 23 sekúnd. Baby sa zo zbytkových fyzických i psychyckých síl snažia zdvojovať, nepustiť ich, prerušiť hru. Nedarí sa to, sily sú na konci, diváci stoja, ohlučujúce bubny, zimomriavky po celom tele. Statná pivotka ŠKP dostáva loptu v poslednej sekunde zápasu…. „Prešľap, prešľap! Bola v bránkovisku!“ ozýval sa rev z tribún. Rozhodca píska, zápas končí. Víťazná eufória sa nesie celou halou. Fantastický zážitok!!

Niekto chodí do kina, niekto do divadla, niekto si zase pozrie film v TV. Ale drámu a emócie, čo vedia pripraviť naše „dorky“ za nulové či symbolické vstupné vám dokáže pripraviť len tím, ktorý to ťahá spolu ako výborná partia.

Odborný pohľad na zápas pripája i tréner Roman. Tu sú jeho slová:

2015 03 07 SKP3Dva body sú doma, MY sme VYHRALI a nikto sa nezranil, to je asi to najdôležitejšie z tohto zápasu pre mňa. Súper bol veľmi húževnatý, nevzdával sa a bojoval až do konca zápasu, čo prinieslo vďaka naším nepremeným šanciam a technickým chybám v závere opäť nervák. Štvorgólový náskok v závere sme trestuhodne premárnili a triasli sme sa o výsledok do posledných sekúnd. Zápas bol od začiatku podpísaný nervozitou hráčok na oboch stranách, čoho výsledkom bolo množstvom technických chýb a vylúčení. My sme nedokázali využívať presilovky, ktoré nás mali odraziť od súpera už v prvom polčase. Dievčatá dobiehali straty lôpt a nepremenené šance bojovnosťou v obrane, kde nechýbal pohyb, kontakt a dôraz pri bránení. V útoku sme boli úspešní hlavne pri rýchlych nábehoch ukončených súbojom jedna proti jednej a zriedkavo aj nacvičenými kombináciami, ktoré platili na súpera. V zápase sme v útoku skúšali a ukázali snáď všetko, od streľby z väčších vzdialeností, zábehov krídiel, rýchlych protiútokov, spolupráce s pivotom, križovania, výmen… atď., bohužiaľ nie vždy s vydareným záverom. Bez ohľadu na hektický priebeh musím pochváliť vysoké nasadenie dievčat. Dokázali sa všetky tešiť z úspešných zakončení, kde nechýbal v každom momente úprimný prejav s víťazným gestom. Každá chcela zápas vyhrať, každá maximálne zabojovala a dala do zápasu všetko. Preto si u mňa zaslúži pochvalu celé družstvo. Ďalší ťažký zápas máme za sebou s pripísanými dvomi bodmi so súperom, ktorý nám dokázal v jesennej časti zobrať bod. Aj tento fakt je posun vpred a hlavne k nášmu cieľu. Teraz nás čaká dvojtýždňová zápasová pauza, kedy dievčatá budeme pripravovať na rozhodujúce zápasy so súpermi na špici tabuľky. Sme pri chuti, vo víťaznom ťažení a bez prehry v 12 zápasoch.

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová, Almina Yildizová 1, Vanesa Valachová, Wanessa Raffasederová 6, Sabina Gálová, Lucia Kovácsová 6, Simona Kubovičová, Vanesa Kaláberová 2, Romana Gašpareková 2, Silvia Straková 3, Alexandra Popovičová 1, Sarah Richter, Barbora Plávalová, Ivana Gašpareková 3, Laura Jašíková.

Trenéri: Roman Vigh, Rudolf Draškovič ml.

Priebeh: 3:1, 7:3, 8:7 Time Stupava, 10:11, 11:11 Time ŠKP, 12:12 / 16: 13 Time Stupava, 21:15, 24: 20, 24:23 Time Stupava, Time ŠKP