Ml.dorastenky: HC Tatran Stupava – ŠŠK Bernolákova Košice 36:16 (18:10)

TOTO, TOTO SME CHCELI OD BÁB VIDIEŤ. Presne takýto zápas, takéto nasadenie. Baby si zaslúžia absolútnu gratuláciu k zisku svojich prvých dvoch majstrovských bodov v novej kategórii.

Dnes sa stretli dve družstvá, ktoré doteraz nezískali ani bod a očakávalo sa, že práve jedno odskočí od druhého na rozdiel dvoch bodov. Zápas sa začal pomerne vyrovnane a skóre po siedmych minútach bolo 4:3. Avšak od tohto stavu naše baby začali získavať viac hernej iniciatívy, viac kreativity v útoku a viac dôrazu v obrane. Svoj výkon postupne stupňovali a vysoké herné tempo si udržali do konca zápasu.

Ako malú ukážku hernej dominancie by som spomenul jednu brejkovú situáciu, keď si driblingom viedla loptu Tweety (Sabína Gálová) s hlavou hore a čakala na vhodný moment, kedy loptu prihrať spoluhráčke do čistej šance. Nádherná akcia a ukážka hernej kvality!!! K dobre hrajúcej Diane z prvého zápasu, sa dnes pridali všetky baby. Prekonávali sa v bojovnosti a dali do hry chuť pre výsledok. To sa ľuďom páči a to vždy ocenia bez ohľadu na výsledok. Za spomenutie stojí i mimoriadne strelecké predstavenie Lucky Tóthovej, ktorá nasúkala osem gólov! Baby, gratulujem!!!

Zostava a góly Stupavy: Šárka Halusková 1, Vanesa Valachová 1, Sabina Baštiová 3, Lucia Nemčeková 1, Sabína Gálová 2, Diana Michálková 6, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 3, Adriana Sakalášová 3, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 2, Lucia Tóthová 8, Nikol Vačková 6, Sarah Richter.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 4:3, 7:4, 10:5, 16:8, 18:10 / 22:11, 29:12, 34:14, 36:16