Ml. dorastenky: HC Tatran Stupava – UDHK Nitra 17:16 (9:6)

2015 02 22 nitra2Očakávaný duel medzi mladšími dorastenkami Stupavy a Nitry priniesol nádherný športový zážitok. A nie je div, veď proti sebe nastúpilo aktuálne tretie mužstvo tabuľky proti štvrtému. Bol to súboj, ktorý začal už skôr. Hecovačky na facebooku, plná hala, kopec zelených farieb. Práve toto ste mohli zažiť v sobotný podvečer v Stupavskej hale. Na našich babách bolo vidieť nasadenie, túžbu, ale i odhodlanie sa pobiť o dva body. O dva majstrovské body! Od začiatku bolo jasné, že to bude dráma až do konca. Z vyrovnaného zápasu za stavu 4:3 sa našim babám podarilo odskočiť až na sľubný náskok 9:4 hlavne vďaka Waness Raffasederovej, ktorá hrala s veľkým sebazaprením, ale podstúpila ho pre úspech tímu. Lenže i Nitra dokázala, že nie náhodou je v tabuľke hneď za nami.

V čase 45:00 sa vlastne začínalo odznovu, stav bol 14:14! Atmosféra gradovala a dôležitosť zápasu zväzovala ruky i nohy. Ale práve toto sú tie zápasy, pre ktoré sa oplatí chodiť do haly. Zažiť tú atmosféru na vlastnej koži, prežiť to spoločne s hráčkami akoby tam fanúšik behal sám osobne po ihrisku. Baby dreli, dreli, doplňovali sa a i kočky zo starších žiačok si plnohodnotne zastali svoje miesto, keď im tréneri dali priestor. Po premenenej ťažkej šanci Saši Popovičovej sa už zdalo, že sme k víťazstvu bližšie ako súper, ale scenárista tohto večera si gradáciu pripravil až do samého konca .

Po vynútenom faule v bránkovisku Nitra v čase 58:54 za stavu 17:16 v náš prospech dostala výhodu sedmičky i dvojminútovej presilovky! Ale zlikvidovanie sedmičky Baškiným výkopom pravačky zelektrizoval celú halu!!! Bez nároku na gól dopadol i ďalší náskok hráčok Nitry na bránkovisku. V čase 59:35 prišlo k poslednému timeout-u Stupavy. Burácanie fanúšikov, túžba hráčok udržať jednogólový náskok v posledných sekundách zápasu, srdce na hranici infarktu. Toto všetko sprevádzalo posledné sekundy. Koniééééc. Prepukol gejzír radosti. Skvelé, skvelé, fantastické!!! Kolektívny výkon všetkých báb priniesol dva vytúžené body. O názor na priebeh zápasu sme požiadali i trénera Romana. Tu sú jeho slová:

2015 02 22 nitra3„Tento zápas mi takmer pripomenul scenár z jesenného kola UDHK Nitra – HC Tatran Stupava, kde sme v závere zápasu nevedeli vsietiť gól a vďaka tomu sme prehrali zápas. Opäť sme sa aj v tomto zápase stretli s množstvom nepremenených čistých šancí, čo viedlo v závere k napínavej dráme. Zápas sme mohli v závere prvého polčasu za stavu 9:4 jednoznačne nakloniť na našu stranu, pri našej dvojminútovej presilovke sa stal pravý opak. Súperovi sme dovolili dotiahnuť výsledok v posledných troch minútach na polčasový stav 9:6. Veľa našich dvojminútových zbytočných trestov a zahodené čisté šance spravili zápas do posledných sekúnd napínavým duelom. Za svoje hovorí strelenie len 3 gólov od 11. do 30. minutý druhého polčasu (šance boli, len sa nepremieňalo). Kľúčovú úlohu v tomto zápase zohrali brankárky a to v prvom polčase Simona Kubovičová a v druhom Barbora Plávalová. Ich úspešnosť bola takmer 40 % . Opäť sa strelecky darilo Vaness Raffasederovej, ktorá strelila 10 gólov (3 zo 7m), čo je viac ako polovica strelených gólov v zápase. Spolu s Romanou Gašparekovou, ktorej forma rastie od zápasu k zápasu, boli veľkou hrozbu v útoku. Výborný zápas odohrala aj Saša Popovičová. V obrane zodpovedne zastala svoju úlohu a dokázala streliť posledný veľmi dôležitý sedemnásty gól nášho družstva. Šancu zahrať si v družstve mladších dorasteniek dostali aj tri staršie žiačky Fabianová, Galová, Jašíková, ktoré nahrádzali zranené dorastenky. V tomto zápase na ihrisko nastúpila do obrany Tereza Fabianová, ktorá plnohodnotne zastúpila vyfaulovanú Vanesu Valachovú. Družstvo v obrane spolu s brankárkami odohralo VÝBORNÝ zápas, čo je zrejmé aj z výsledku (iba 16 inkasovaných gólov). V útoku sme boli bez myšlienky a bez spolupráce medzi dvojicami (spojka – spojka, spojka – pivot, spojka – krídlo). Aj napriek tréningovej príprave a vedomosti, čo bude na nás súper hrať, sme si ťažko pripravovali pozície na zakončenie, ktoré sme častokrát nepremenili. Na dievčatách bol vidno stres a pocit veľkej zodpovednosti z tohto zápasu, čo im zväzovalo ruky a myseľ. Predsa len hrať pred natrieskanou halou fanúšikov robí svoje. Najdôležitejšie je, že sme zápas vyhrali a zabojovali až do posledných sekúnd o cenné dva body. Verím, že toto vydreté víťazstvo nás posunulo dopredu a fanúšikov nalákalo na ďalší domáci zápas. Týmto chcem aj poďakovať fanclubu za skvelú domácu atmosféru a plnú halu. Sú to pre mňa neopísateľné zážitky.“

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová, Vanesa Valachová, Wanessa Raffasederová 10, Sabína Gálová, Lucia Kovácsová 1, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 1, Romana Gašpareková 3, Silvia Straková 1, Daniela Brennerová, Alexandra Popovičová 1, Sarah Richter, Barbora Plávalová, Ivana Gašpareková, Laura Jašíková, Tereza Fabiánová.

Trenéri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 6:3 time Stupava, 6:4, 9:4, 9:6 / 9:7, 11:7, 11:9, 12:9, 12:10, 14:10, 14:13 time Stupava, 14:14, 16:14, 16:15, 17:15, 17:16 time Nitra, time Stupava.