Ml.dorastenky: HC Tatran Stupava – UDHK Nitra 19:25 (7:12)

2015 09 20 nitra2Na ten blikajúci kurzor už pozerám pár minút a premýšľam ako začať. A tak som sa rozhodol, že napíšem tak, ako mi to prichádza postupne na rozum.

Vždy rád pochválim, ak je koho za čo. Či už v práci, doma, alebo tu keď píšem. Dnes tej chvály bude menej, pretože skôr pripojím trochu triezvy pohľad. „Knedle“, pre ostatných mladšie dorastenky, začali ako sa na dobrého hostiteľa patrí a nechali si streliť prvý gól. A potom si úplne pohodovo vypracovali náskok 3:1 a vyzeralo to tak, že v suchom tričku dnes súpera zvládnu. Nestalo sa. Môžeme za tým hľadať kopec dôvodov, ale predostrime si aspoň nejaké.

Prvý zápas. Tieto milé babeny hrali vôbec prvý ostrý zápas za túto kategóriu a určite proti súperovi nastupovali s veľkým rešpektom. Rešpekt je na mieste, ale pred nikým netreba mať obavy!

2015 09 20 nitra4Plná hala. Doteraz hrávali baby väčšinou len pred očami rodičov, ktorým sa podarilo skôr skončiť v piatok v práci alebo pred partiou kamarátok. Teraz však na baby bude čakať pravidelne plná hala. Netreba mať pred ňou trému, tá plná hala poženie dopredu vás. Trému nech pocíti súper!

Nasadenie. Čo možno stačilo na krajskú súťaž, už bude málo na celorepublikovú. Aj po strate lopty sa musí ísť šprintom do obrany! Každá!

Posily. Baby s ročníkom narodenia 1999, ktoré mali byť posilou, nepodali ten výkon, ktorého sú schopné! Nemali v tomto zápase zápal pre výsledok. Možno únava z predošlého zápasu. Možno. Ale ten zápal tam chýbal.

Súper. Nitra je určite ťažký, ale poraziteľný súper. Avšak keď sa pri vysunutej obrane na našu strednú spojku a následnom „zapresovaním“ pravej spojky Nikol dostávala do stavu „a komu mám prihrať?“ Vznikalo potom strašne veľa technických chýb, protiútokov… Baby, ste tím a treba sa jej ukázať, pomôcť si.

Sezóna len začala, netreba si z toho robiť hlavu. Dievčatá sme videli už v nejednom inom zápase a veríme, že nadviažu na svoje schopnosti, ktoré bezpochyby majú. Tieto naše Stupavčanky boli doplnené už našimi Malačankami a spoločne budú bojovať a napredovať. Už sa teším na ďalší domáci zápas, kde sa k z nedele výborne hrajúcej Diane Michálkovej pridajú aj ostatné. Práve Diana svojou bojovnosťou v každom okamihu zápasu a za každého stavu bola tou hráčkou, ktorá držala našu pomyselnú našu hore! Nepochybujem o tom, že 3.10 v najbližšom domácom zápase sa k nej pridajú ostatné. Sabiny, Laura, Terezka a všetky ďalšie mladšie dorastenky.

2015 09 20 nitra3„Dievčatá mali zviazané ruky a nohy nervozitou a pocitom zodpovednosti. Konečne plná hala očakávala výkon, ktorý sú tieto dievčatá schopné podať. Súper na nás vytiahol obranu a my sme zostali bez pohybu, na čo sme často doplatili stratou lopty . V druhom polčase sme síce útok zlepšili, na obrat v zápase to však nestačilo. Moju pochvalu si určite zaslúži Laura Jašíková, ktorá napriek zdravotnému stavu na zápas nastúpila, bola výborná v obrane a nezaostávala ani v útoku. Verím,že náš výkon pôjde hore s príbudajúcimi skúsenosťami a odmeníme divákov peknou hádzanou .“ dodal tréner Bašti

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová, Šárka Halusková, Vanesa Valachová, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Sabína Gálová 1, Diana Michálková 1, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 6, Adriana Sakalášová 1, Laura Jašíková 2, Alexandra Popovičová 1, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Lucia Tóthová, Nikol Vačková 6

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 0:1, 3:1, 4:3, 4:6, 7:12 / 10:15, 13:21, 17:22, 19:25