Ml. dorastenky: HK AS Trenčín – Stupava-Malacky 16: 17 (6:8)

V treťom kole najvyššej súťaže mladších dorasteniek vycestovali naše „knedle“ do Trenčína. K súperovi, s ktorým i v minulej sezóne zviedli napínavé súboje a tento scenár sa očakával i teraz.

Zverenkyne Ľuboša Baštiho a Roba Geisseho sa do súperiek pustili bez rešpektu a už v 12 min. išli do vedenia 1:5. Následným vylúčením a nepremenením dvoch sedmičiek dali Trenčiankam šancu na návrat do zápasu a tie sa jej aj chytili. Razom bol stav 6:6. Záver prvého polčasu však opäť patril našim babám a do kabín sa išlo za stavu 6:8.

Mierny náskok z prvého polčasu dával našim babám nádej na záverečný dobrý výsledok. Aj štart do druhého polčasu potvrdzoval pohodu na našej strane. Baby išli do sľubného vedenia 9:13 a aj 11:14. Tu však hráčky Trenčína ukázali športový charakter a zápas nezabalili. Statočne kontrovali a v 53 min. zápasu išli prvýkrát do vedenia 15:14. Záver však patril našim babám. Dorovnali a dvadsať sekúnd pred záverečným klaksónom strelili víťazný gól!!!

Naše baby si tak do tabuľky pripísali prvé dva body, keďže úvodné dva domáce súboje prehrali. Ako s Bytčou, tak i so Šaľou. Najbližšie sa na domácej palubovke predstavia koncom mesiaca proti Michalovciam.

Zostava a góly: Paulína Bolfová 3, Šárka Halusková, Zuzana Danišová 2, Sabina Baštiová 2, Lucia Nemčeková, Sabína Gálová 1, Tereza Fabiánová 3, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 3, Romana Rácová, Lucia Tóthová, Tamara Šoková 3.

Tréneri: Ľuboš Bašti, Robo Geisse

Priebeh: 1:5, 6:6, 6:8 / 11:14, 15:14, 16:16, 16:17