Ml. dorastenky: HK Junior Močenok – HC Tatran Stupava 24:24 (12:15)

Tohto nedeľný zápas proti sebe zviedol bývalé spoluhráčky. Na strane domácich nastúpila Paulína Bolfová, ktorá odohrala nejeden výborný zápas za staršie žiačky Stupavy v minulej sezóne. Na strane hostí stáli jej minuloročné spoluhráčky a kamarátky zároveň.

Zápas sa začal lepšie pre domáce dievčatá, ktoré si udržiavali malý náskok až do 23 minúty. Vtedy sa presadila výborne hrajúca Terezka Fabiánová a upravila na prvé vedenie našim báb 11:12. Baby hrali s chuťou a dobre. Do kabín odchádzali za priaznivého stavu 12:15.

Druhý polčas bol pokračovaním dobrej práce z prvého polčasu a naše „knedle“ si vypracovali výborný päťgólový náskok 16:21, ktorý bol 8 minút pred koncom zápasu viac ako sľubný! Avšak potom prišla daň za prvú sezónu v celorepublikovej súťaži a o náskok prišli. Body sa nakoniec delili. Keby však nepotrebovali naše baby naberať skúsenosti, tak by sme to mohli brať tragicky, ale na to nie je dôvod. Táto strata bodu im však ukázala, že koncentrovanosť a malé taktické zbrane sa ešte musia naučiť používať.

Veľkým pozitívom je, že sa konečne v tejto kategórii presadila i Sabina Baštiová, ktorá premiérovo skórovala a to hneď štyrikrát! Samotná Sabina k zápasu pridala tieto slová: „Bojovali sme od začiatku a chceli sme vyhrať. Darilo sa nám v obrane a nerobili sme takmer žiadne chyby v útoku. Myslím, že ako kolektív sme odohrali veľmi dobrý zápas. Akurát ma mrzí, že sme nevyhrali, pretože sme si to za ten výkon zaslúžili.“ So Sabinou sa dá len súhlasiť a určite si budú chcieť uchmatnúť pre seba dva posledné jesenné body už tento víkend proti Partizánskemu.

Zostava a góly Stupavy: Simi Kubovičová, Almina Yildizová, Šárka Halusková, Vanesa Valachová 1, Sabina Baštiová 4, Sabína Gálová 4, Diana Michálková 4, Tereza Fabiánová 9, Adriana Sakalášová, Alexandra Popovičová 1, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Romana Rácová, Sarah Richter.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistenti: Róbert Geisse, Martin Kanda

Priebeh: 4:2, 8:6, 10:9, 11:12, 12:15 / 15:20, 16:21, 20:22, 22:24, 24:24