Ml. dorastenky: HK Slávia Partizánske – HC Tatran Stupava 18:34 (12:18)

V záverečnom kole vycestovali naše mladšie dorastenky do Partizánskeho s jasným cieľom. Získať dva body a zaokrúhliť tak bodový úlovok v premiérovej sezóne na pätnásť bodov.

Od prvých minút domáce nechceli svoju kožu pustiť lacno a statočne vzdorovali. Tento zámer im vychádzal až do 25 minúty, keď sa im podarilo vyrovnať zo sedmičky. Tento moment však akoby domáce zaskočil a naše baby správne nakopol. Do polčasu už domácim nedovolili skórovať a samotné nasúkali šesť gólov.

Galapredstavenie pokračovalo aj druhom polčase a v úvodnej pätnásť minútovke dovolili domácim skórovať len raz a „knedle“ pridali ďalších deväť gólov. Priebežné skóre bolo 13:27 a bolo vymaľované. Zápas sa následne už len dohrával.

Mladšie dorastenky majú za sebou prvú sezónu v celonárodnej súťaži. Keď si spomeniem na ich optimistické vízie z úvodu sezóny, tak sa len pousmejem. Pozitívom ale bezpochyby je, že sa v lige etablovali a získali skalpy viacerých družstiev. Nemôžem opomenúť domáce víťazstvo nad Trenčínom, ktoré bolo určite ozdobou tohto ročníka ligy. V pamäti určite zostane aj nešťastná remíza na pôde Močenka. Práve však takéto zápasy, takéto ťažké zápasy vedia naše baby posúvať na stupnici kvality o maličké krôčiky vyššie a vyššie. Preto verím, že v budúcej sezóne sa v tabuľke posunú ešte vyššie a budú nosiť body z paluboviek súperiek a doma naháňať strach favoritom.

BAlmina Yildizová 5, Šárka Halusková, Zuzana Danišová 3, Sabina Baštiová 4, Sabina Gálová 3, Diana Michálková 7, Tereza Fabiánová 1, Adriana Sakalášová 5, Petra Geisseová, Nicol Hladíková, Romana Rácová 2, Lucia Tóthová, Nikola Vačková 4.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 4:5, 8:9, 12:12, 12:18 / 13:27, 16:30, 18:34