Ml. dorastenky: HK Slávia Partizánske – HC Tatran Stupava 23:28 (13:18)

„Dorky“ si na posledný tohto sezónny ligový zápas zobrali na podporu i veľkú časť fanklubu a vycestovali do Partizánskeho. Išlo sa za súperom, ktorý nám na domácej palubovke celkom „robil vietor“ v prvom polčase, takže nebolo by na mieste byť teraz nekoncentrovaní.

Žltými „bronzovými“ tričkami už na rozcvičke ukázali „dorky“ svojim súperkám, s kým budú mať dnes do činenia  Z priebehu prvých minút zápasu bolo vidieť, že výsledok poradie v tabuľke vôbec neovplyvní, ale ukončiť sezónu výhrou je vždy milé so cťou. Postupom času si „dorky“ vypracovali pekný náskok, ktorý si udržali viac-menej až do konca.

Hádzaná je bezpochyby tvrdý kontaktný šport, nie je to žiaden basketbal. Ale udelených viac ako 15 dvojminútových trestov v súčte na oboch stranách vyznieva minimálne na zamyslenie. Zápas, ako som sa už zmienil, nemohol priniesť žiadny posun v tabuľke. Túto skutočnosť si pred zápasom mohli všimnúť i tí, čo tieto tresty v zápase môžu rozdávať. Hralo sa skutočne až tak za hranicou fair play? Myslím, že to snáď ani tieto baby nevedia.

Ďakujeme „dorkám“ za nádhernú sezónu, ktorú pripravili pre nás fanúšikov. Ďakujeme za nejeden infarktový zápas, za zvýšený tlak počas zápasov, za vykričané hlasivky a utlieskané ruky. Ale nemenili by sme!! Takto to malo gule, takto to malo šťavu!! Ďakujeme : KIKE, NATY, ALMI, VANES, WANESS, LUCKE, SIMI, VANESS, ROMI, SISE, DADE, SAŠI, SARAH, BAŠKE, MIŠKE, IVI, PEŤOVI, ROMANOVI a všetkým starším žiačkam, ktoré zasiahli do zápasov, alebo boli čo i len na súpiske a pomohli sa podpísať pod tento historický úspech dievčenského družstva Stupavy.

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Natália Huňarová, Almina Yildizová 2, Vanesa Valachová 2, Wanessa Raffasederová 9, Lucia Kovácsová 8, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová, Romana Gašpareková 1, Silvia Straková 4, Alexandra Popovičová, Petra Geisseová, Sarah Richter 1, Michaela Puškáčová 1, Ivana Gašpareková.

Tréner: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh: 3:1, 3:4, 5:5, 10:11, 10:14, 13:18 / 13:20, 18:21, 21:25, 23:28