Ml.dorastenky: HK Slovan Duslo Šaľa – HC Tatran Stupava 36:24 (18:11)

Túto helloweensku sobotu vycestovali naše mladšie dorastenky za súperom zvučného mena v ženskej hádzanej, ale o nič za nimi nezaostávajú ani ich nasledovníčky v kategórií mladších dorasteniek. Práve Duslu Šaľa patrí v tejto kategórii prvá priečka v tabuľke bez straty jedinej kvetinky.

Možno práve tento fakt si naše baby uvedomovali už v šatni a nepodaril sa im zachytiť začiatok zápasu a prvý gól zaznamenali, keď už domáce viedli 4:0. Skóre v prospech domácich však narastalo ešte viac. Až na šesťgólový rozdiel 9:3. Tu sa však partia našich báb zomkla a začať sťahovať náskok súpera. Dotiahli sa na 12:9 a tento trojgólový rozdiel udržovali aj naďalej do stavu 14:11. Potom sa však „knedle“ do konca zápasu nevedeli vysporiadať so streleckou mizériou, ktorá ich sprevádzala až do záverečného hvizdu. Svetlým zjavom bolo sedem gólov Nikol Vačkovej a fantastická úspešnosť Peti v bránke, ktorá si pripísala neuveriteľných dvadsaťštyri úspešných zásahov!!

Šaľa je prvá v tabuľke právom. Našim babám patrí priebežná ôsma priečka a práve budúci týždeň sa doma stretnú s Bytčou, ktorá je v tabuľke nad nimi, čiže siedma. Veríme, že keď baby nadviažu na všetky pozitívne prvky, ktoré sme v ich hre už mali možnosť vidieť, tak sa s Bytčou pobijú o dva body so šťastným koncom.

Zostava a góly Stupavy: Vanesa Valachová 3, Sabina Baštiová, Hladíková Nicol, Sabína Gálová 4, Diana Michálková, Tereza Fabiánová 2, Adriana Sakalášová, Alexandra Popovičová 4, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová, Romana Rácová, Lucia Tóthová 3, Nikol Vačková 7, Sarah Richter 1.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 4:0, 7:2, 9:3, 12:9, 14:11, 18:11 / 21:12, 25:15, 30:20, 36:24