Ml.dorastenky: ŠKP Bratislava – HC Tatran Stupava 34:16 (15:7)

„Knedle“ vycestovali tento víkend za ďalším súperom a to na palubovku ŠKP. Predzápasové očakávania sa naplnili a družstvo ŠKP potvrdzovalo svoju kvalitu od prvých minút. Skóre pribúdalo v neprospech našich báb s každou minútou. S patričným odstupom, deň po zápase, povedal tréner našich báb Robo Geisse toto: „Včera sme hrali proti družstvu čo bude mať na konci súťaže medailu. Majú ohromne šikovnú ľavú spojku a nebrániteľnú pivotku. Baby hrali dobre, ale na lepší výsledok to dnes nebolo.

Asi sa dá s Robom súhlasiť, pretože výsledok vyzerá dosť jednoznačne. Osobne však vidím na zápase dve pozitíva. Prvým je úspešnosť v bráne Peti Geisseovej, ktorá sa dostala cez 40% úspešných zákrokov! Výborný výsledok. Druhým pozitívom je posledná minúta zápasu. Baby ju mohli kľudne odfláknuť a dohrať to do sirény. Nestalo sa. Zabojovali a získali výhodu sedmičky. Exekútorkou však nebola žiadna typická strelkyňa, ale k zahratiu išla parťáčka z brány, Simi. Súboj dvoch brankároch vyhrala tá naša a skorigovala na záverečných 34:16. Veľmi pekný moment, ktorý hovorí o dobrej partii v kabíne medzi babami a cite trénera pre daný moment. Je to ďalší signál o tom, že si baby začínajú uvedomovať, že úspech robí TÍM, ktorý ide jedným smerom za akéhokoľvek stavu!!!

Zostava a góly Stupavy: Šárka Halusková 1, Vanesa Valachová, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Viktória Voržáčková, Sabína Gálová 2, Diana Michálková 3, Simona Kubovičová 1, Tereza Fabiánová 2, Adriana Sakalášová 2, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová, Romana Rácová, Lucia Tóthová 4, Nikol Vačková 1.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 2:1, 7:2, 11:4, 15:7 / 19:8, 23:10, 30:14, 34:16