Ml. Dorastenky: ŠŠK Bernolákova Košice – HC Tatran Stupava 18:29 (8:12)

 

2014 11 15 kosice2Mladšie dorastenky nastúpili v Košiciach proti domácemu tímu ŠŠK Bernolákova. Vstup do zápasu mali fantastický – po 7 minútach bolo 0:5. Potom sa hra vyrovnala a naše dokázali prvý polčas vyhrať o 4 góly. V dosť nervóznom zápase, ktorý rozhodcovia nemali celkom pod kontrolou, naše už nepustili šancu ani v druhom polčase, nenechali Košičanky priblížiť sa na dostrel a vyhrali s prehľadom 29:18.

Mrzia nás červené karty na oboch stranách, zrážka hlavami Lucie Kovácsovej a Romany Gašparekovej, ale najviac zranenie Simony Kubovičovej (veríme, že nie vážne). Každopádne toto dôležité víťazstvo určite vleje sebavedomie a chuť do hry našim dievčatám, ktoré čakajú ďalšie dôležité zápasy.

Tréner Roman Vigh zhodnotil zápas takto:

„Úvod zápasu sme mali ukážkový. Využili sme každú chybu súpera a dokázali sme si spraviť sľubný náskok 0:5. Namiesto zvýšenia náskoku sme dovolili súperovi počas prvého polčasu takmer vyrovnať. V 22. minúte bol stav 6:7 a mohlo sa začať odznova. Do polčasu sa nám podarilo mierne upraviť skóre na stav 8:12.

2014 11 15 techoDruhé dejstvo zápasu sme už mali pod kontrolou, postupne sme si vytvárali gólový náskok aj napriek pravidelným dvojminútovým trestom (spolu 9 trestov). Okrem dvojok lietali aj červené karty, na našej strane ju dostala Vanessa Raffasederová za tri dvojminútové vylúčenia a na strane Košíc jedna hráčka za faul. Stupavských 29 gólov si medzi seba rozdelilo 10 hráčok, čo vnímam veľmi pozitívne. Všetky hráčky na všetkých postoch dali góly…, podľa zápisu krídla skórovali 11 krát, spojky 16 krát a pivotky 2 krát. V zápase sme ukázali veľa pekných akcií, či už pri spolupráci pivot spojka, alebo na postavenú obranu. Opäť veľmi dobre zachytali brankárky. Ani tento zápas sme sa nevyhli zraneniu. Po minulotýždňovej zlomenine pivotky Natálie Huňárovej, si natiahla stehenný sval brankárka Simona Kubovičová. Víťazstvo vonku nás veľmi potešilo a hlavne motivovalo. Postupne sa dostávame krok po kroku vyššie v tabuľke a verím tomu, že do konca jesennej časti sezóny už nestratíme ani bod.“

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 2, Vanesa Valachová  1, Wanessa Raffasederová 3, Lucia Kovácsová 1, Simona Kubovičová, Vanes Kalaberova 3, Romana Gašpareková 5, Silvia Straková 4, Alexandra Popovičová 1, Sarah Richter 2, Barbora Plávalová, Michaela Puškáčová 1, Ivana Gašpareková 6

Tréner: Roman Vigh


Priebeh:
0:5, 3:5, 3:6, 5:6, 5:7, 6:7, 6:9, 7:9, 7:11, 8:11, 8:12 /