Ml. dorastenky: ŠŠK Drábová Košice – Stupava-Malacky 17: 34 (10:16)

Vo väčšine domácností, v ktorých žijú naše mladšie dorastenky v sobotu zazvonil budík niečo po štvrtej hodine rannej, aby baby mohli vyraziť o 5:55 vlakom z Bratislavy do Košíc. Na konci dlhej cesty ich však čakala jedna z najkrajších a najväčších športových arén na Slovensku, Steel Aréna.

Práve v nej sa naše baby popasovali s domácimi Košičankami o dva body do tabuľky. Tento duel bol zároveň ako predkrm pred podvečerným zápasom mužskej reprezentácie Slovenska proti Švédsku.

Hneď z prvej akcie dali domáce Košičanky gól a bez dlhých rečí treba dodať, že to bolo ich jediné vedenie v celom zápase. Ako tak s našimi babami držali krok do stavu 7:10, ale nasledujúce štyri minúty patrili jednoznačne nám a tie sme vyhrali 0:7!!

Druhý polčas bol z našej strany ešte lepší, keď sme súperkám dovolili streliť len sedem gólov a naše baby ich nasúkali až osemnásť. Či sa pod náš veľmi dobrý výsledok podpísala Stell Aréna, som sa opýtal Sabíny Gálovej: „Bol to zážitok, pretože nikdy predtým sme v takejto hale nehrali. Bolo tam aj prekvapivo veľa ľudí, ktorí sa prišli pozrieť na náš zápas. Dúfam, že aj v budúcnosti si v takejto hale zahráme viacero zápasov.“ V pamäti ešte určite máme aj minulotýždňový domáci zápas proti Michalovciam, v ktorom babám body doslova súperky „ukradli“ v posledných sekundách. Aj k nemu sa ešte slovkom Sabína vrátila: „Je to obrovská škoda, pretože sme mohli vyhrať nad babami, ktoré sú v tabuľke prvé. Žiaľ sa to nepodarilo a mrzí to. Ale verím v to, že keď tam pôjdeme, tak vyhráme! Síce nebudeme mať podporu nášho publika, ktoré nám práve v domácom zápase veľmi pomohlo.“

Všetci čo Sabínu a jej spoluhráčky aspoň trochu poznáme, vieme, že výraznou črtou týchto dievčat je bojovnosť. V ďalších ligov7ch y8pasoch nám to môžu potvrdiť.

Zostava a góly: Paulína Bolfová 6, Šárka Halusková 1, Sabina Baštiová 5, Lucia Nemčeková, Zuzana Danišová 2, Sabína Gálová 4, Nicol Hladíková 4, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Romana Rácová, Lucia Tóthová 3, Nikola Vačková 2, Tamara Šoková 6.

Tréneri: Ľuboš Bašti

Asistent: Jana Bolfová

Priebeh: 1:0, 4:5, 7:10, 7:14, 10:16 / 11:20, 13:27, 15:33, 17:34