Ml. dorastenky: UDHK Nitra – HC Tatran Stupava 35:14 (15:10)

Na prvé jarné kolo odvetnej časti súťaže cestovali „knedle“ do Nitry. Zápas si baby dobre rozbehli. Pred domácimi si udržiavali mierny náskok do 17 minúty a to do stavu 6:7. Potom však nastal v zápase zlom a domáce šnúrou piatich gólov išli do vedenia 11:7. Náskok si do konca polčasu udržali a hneď v úvode druhého dejstva pridali ďalších päť gólov a o zápase rozhodli.

Dojmy po zápase pridala aj Nikola Kmeťová: „Z môjho pohľadu to nebol zlý zápas, i keď sme mali na viac. Ako sám tréner povedal, do zápasu sme išli neisté, nervózne a víťazstvo sme súperkám priam odovzdali do rúk. Nedá sa povedať, že sa nám nedarilo. Napríklad na začiatku zápasu sme sa so súperkami doťahovali o 2-3 góly. No zlyhali sme na rýchlych protiútokoch, z ktorých sme dostali asi ¾ gólov. Myslím, že keby ideme do zápasu s väčšou chuťou a odhodlanosťou, mohli sme súperky viac potrápiť.“

Babám patrí priebežná ôsma priečka v tabuľke a hneď zajtra zabojujú o body proti Prešovu v Malackej hale Maline, kde určite radi uvidia kopec našich priaznivcov.

Zostava a góly Stupavy: Šárka Halusková 1, Danišová Zuzana, Sabina Baštiová 1, Nemčeková Lucia, Diana Michálková 2, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 3, Adriana Sakalášová, Alexandra Popovičová 4, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová, Nicol Hladíková, Romana Rácová, Nikol Vačková 3.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse