Ml. dorky: 2. miesto na prípravnom turnaji v ŠALI

Ďalšou previerkou mladších dorasteniek pred začatím ligy bol turnaj v Šali, ktorého sa záčastnili družstvá z 1. slovenskej dorasteneckej ligy. Pozvánku na turnaj domáceho družstva HK Duslo Šaľa dostali UDHK Nitra, HC Tatran Stupava a ŠKP Bratislava.

Ako prvý zápas odohrali naše dorastenky proti susedovi z Bratislavy. Jasný priebeh a polčasový stav 17: 7 predpovedal vysokú výhru, čo sa aj potvrdilo vysokou výhrou 32:18.

V ďalšom zápase nastúpili dievčatá proti domácemu celku zo Šale. Od začiatku zápasu nefungovala obrana Tatranu čo dokázali domáce naplno využiť a takmer v každom útoku vsietiť gól. Po polčasovom skóre (13:11) pokračoval zápas bez pozitívnej zmeny v obrane obrany. Škoda že sme nedokázali udržať otočeniu priebežného výsledku zápasu a veenie o dva góly nedokázali udržať do konca. V konečnom zúčtovaní sme prehrali 21:23.

Zápas s Nitrou, ktorý nasledoval hneď po zápase so Šaľou, bol previerkou kondičnej a silovej letnej prípravy družstva. Nitra bez prehry na turnaji nastúpila taktiež na svoj posledný tretí zápas, kde sa rozhodovalo predčasne o víťazovi turnaja. Úvod zápasu vyšiel Tatrankám, keď v prvej 15 minútovke dokázali vyhrávať rozdielom šiestich gólov 12:6. Bohužiaľ, strelecká neúspešnosť hráčok dovolila Nitriankam vyrovnať zápas na polčasový stav (12:12). Po zmene strán začal boj o výsledok, ktorý dokázali naše dorastenky víťazne ustrážiť. Napokon skončil zápas po 50 minútovom boji výsledkom 24:23. Na turnaji sme obsadili konečné druhé miesto vďaka horšiemu skóre za Nitrou. Okrem pekného druhého miesta sme si z turnaja odniesli aj individuálne ocenenie za najlepšiu hráčku turnaja, ktorou sa stala naša stredná spojka LUCIA KOVACSOVÁ. Gratulujeme!

Výsledky zápasov:

Duslo Šaľa – UDHK Nitra 20:25 (10:11)
Stupava – ŠKP Bratislava 32:18 (17:7)
UDHK Nitra- ŠKP Bratislava 22:20 (15:7)
Duslo Šaľa – Stupava 23:21 (13:11)
Stupava – UDHK Nitra 24:23 (12:12)
ŠKP Bratislava – Duslo Šaľa 20:29 (9:15)

Tabuľka:

1. miesto: UDHK Nitra
2. miesto: Tatran Stupava
3. miesto: Duslo Šaľa
4. miesto: ŠKP Bratislava

Individuálne výsledky:

Najlepšia brankárka: Annamária Musáková –UDHK Nitra
Najlepšia hráčka: Lucia Kovácsová – Tatran Stupava
Najlepšia strelkyňa: Kristína Kurňavová – Duslo Šaľa