Ml. žiaci: HC Tatran Stupava – Slovan Modra 18:19 (8:7)

Mladší žiaci privítali na domácej palubovke v školskej hale ašpiranta na prvenstvo v aktuálnom ročníku majstrovstiev bratislavského kraja. Hoci sme v minulej sezóne prehrávali s týmto súperom rozdielom triedy, chlapci mali odhodlanie pobiť sa s favoritom o dobrý výsledok.

Nastúpili sme s bojovým duchom, čo sa odzrkadlilo v úvodnej desaťminútovke. Výborná obrana a za ňou skvele chytajúci Rado Harden nám priniesla vedenie 5:1. Za tohto stavu si super už uvedomil, že má do činenia s družstvom, ktoré svoju kožu ľahko nepredá. Postupne začali modrania náš náskok doťahovať a polčas sme vyhrali 8:7.

Vzhľadom k vyrovnanému priebehu sa čakala aj v druhom polčase bitka o každý gól. Začali sme opäť výborne a dostali sme sa do vedenia 11:8. Súper sa opäť dotiahol a stále sme si udržiavali jednogólový náskok. Škoda ľahkých strát lopty v útoku, čo nás stálo vzápätí inkasovaný gól z trháku. Hráči Modry sa dostali do vedenia až v poslednej minúte zápasu. My sme však hrali v oslabení a už sa nám nepodarilo vyrovnať. Výborná strela z ľavačky Matúša Halusku skončila len na žrdi bránky.

Chlapcom po záverečnom hvizde vybehli od žiaľu aj slzy. Ale zaslúžia si pochvalu, že s favoritom súťaže odohrali vynikajúci vyrovnaný zápas a môžem povedať, že tentoraz vyhralo družstvo, ku ktorému sa v závere priklonilo viacej šťastia.

Zostava a góly:
brankári: Harden, Malec
hráči: Gajarský, Jánoš, Haluska 2, Kasina, Mikula, Lajcha, Dobrovodský 4, Tóth, Nemček, Pír, Masár 5, Maroš, Veselý 7, Slezák
tréner: Vladimír Valachovič