Ml. žiaci: Senec – Stupava 20:13 (7:7)

Mladší žiaci využili pekný slnečný deň a odohrali zápas so Sencom na vonkajšom ihrisku v Senci. Na prvý pohľad príjemné prostredie však pre domácich predstavovalo dosť veľkú výhodu.

Naši chlapci sa chvíľu „oťukávali“ na asfaltovom povrchu, zisťovali, čo si môžu na ňom dovoliť. Bolo cítiť, že si na ňom nie sú istí a nejdú do súbojov s takým nasadením, ako zvyčajne a nevedia si zvyknúť ani na slnko, svietiace do očí. Napriek tomu s o hlavu vyššími chlapcami Senca hrali odvážne, dokázali kontrovať a hlavne v obrane im veľa nedovolili.

Prvý polčas skončil 7:7 a bolo jasné, že pôjde o vyrovnaný zápas. Opäť sme sa doťahovali o každý gól a v dvanástej minúte bol stav 12:12. Potom sa ale prejavila väčšia skúsenosť Senčanov s asfaltom. Dávali nám góly hlavne z krídel, naše krídla sa naopak nevedeli presadiť, išli sme cez zahustený stred a naše útoky končili bez poriadnej streľby. Z chlapcov bolo cítiť fyzické aj psychické vyčerpanie, za posledných 8 minút sme dali jediný gól a dostali sme ich 8 a tak zápas napriek vyrovnanému priebehu skončil pomerne vysokým rozdielom 20:13.

Nebyť záveru zápasu, ukázali sa chlapci v dobrom svetle a majú na čom do ďalších zápasov nadstavby stavať.

Zostava a góly Stupavy: Adam Renčo 4, Samuel Bašti 2, Matúš Haluska 2, Patrik Kasina, Samuel Kovács 3, Lukáš Lajcha, Marek Tóth, Alem Yildiz 1, Matej Procházka 1, Patrik Gáži