Ml. žiačky: HC Tatran Stupava A – HC Tatran Stupava B 20:2 (9:1)

2015 09 11 A B2Veľké derby

Po letnej prestávke prišiel 11.9. dlho očakávaný prvý ligový zápas a žreb určil, že v ňom nastúpia proti sebe práve dve družstvá zo Stupavy. Obe družstvá až do piatkového zápasu trénovali spolu a už pred zápasom bolo cítiť dobrú náladu, zároveň napätie, aké to bude hrať proti „vlastným“, ale všetky dievčatá sa tešili na túto konfrontáciu.

„A“ družstvo nastúpilo vo vlažnom tempe, nebránilo na 100% a súperky z Béčka nechali ľahko preskakovať. Ako sa predpokladalo, proti spoluhráčkam a kamarátkam sa ťažko koncentrovali a nevedeli sa prebudiť k maximálnemu výkonu. V bráne sa však v dobrom svetle ukázala Anka Tomeková, ktorá za svoj chrbát pustila v celom zápase len 2 lopty. Po polčasovej prestávke však dievčatá pridali, zdôraznili obranu, získali niekoľko lôpt, z ktorých zakladali protiútok a v útočnej fáze tiež zlepšili hru. Strelecky sa darilo najmä Vivi Pírovej, ktorá dala 9 gólov.

2015 09 11 A B3Na druhej strane, B družstvo sa chcelo ukázať a vytiahnuť na Áčkarky a podalo bojovný výkon. Všetky hráčky sa snažili hrať čo najlepšie, aj napriek tomu, že niektoré nastúpili na nezvyčajných postoch. Jediným negatívom bolo nepremieňanie vyložených šancí a tak zaznamenali len 2 góly. Gólovo sa presadili Eliška Ďurišová a Hanka Karkušová. V zápase sa dobrým výkonom predviedla aj Simonka Černá, ale snahu nemožno uprieť ani jednej hráčke, ktorá nastúpila do zápasu, pre viaceré to bol prvý ligový zápas v živote.

Výsledok 20:2 (9:1) odzrkadľuje súčasnú výkonnosť oboch družstiev.