Ml. žiačky: HC Tatran Stupava „A“- ŠKP Bratislava 7:14 (5:6)

2015 11 27 skp2V piatok 27.11.2015 nastúpili naše žabky s veľkým odhodlaním proti silnému súperovi z ŠKP. Vstup do zápasu bol senzačný. V obrane sme nedali šancu ŠKP, v útoku sa presadili tri naše spojky – Fúsková, Pírová a Tomeková, a viedli sme 3:0. To však nestačilo, ŠKP postupne začalo otáčať výsledok a v 13-tej minúte to bolo 3:6. Do polčasovej prestávky sme ešte stihli znížiť na 5:6. Remízu sa nám nepodarilo uhrať, keďže sme v poslednom útoku vynechali sedmičku.

Do druhého polčasu sme nastúpili s vedomím, že ešte nie je nič stratené a chceme zabojovať o dobrý výsledok. To sa nám však nepodarilo. Úvod polčasu sme vôbec nezachytili, súperky sa presadzovali najmä stredom našej obrany a v 6. minúte to už bolo 5:11. Po našom oddychovom čase dievčatá zlepšili obranu, ale stále nevedeli premeniť svoje šance v útoku a tak zápas skončil pre nás veľmi nepriaznivým výsledkom 7:14.

Po zápase povedala trénerka Zuzka Kalmárová: „Dnes sme odohrali veľmi vyrovnaný prvý polčas, ale v druhom sme dali len 2 góly. S dvoma gólmi za polčas sa nedá vyhrať zápas. Už druhý zápas po sebe sme pohoreli na premieňaní šanci. Vypracovali sme si niekoľko pekných akcií, ktoré sme však neboli schopné gólovo zakončiť. Výsledok mohol byť o niečo priaznivejší pre nás.“

Zostava a góly Stupavy: Viviana Pírová 3, Veronika Papajová, Emma Simonidesová, Anna Tomeková 2, Erika Grichová, Hana Karkušová, Michaela Novosadová, Karolína Holubeková, Mária Štrbáňová, Eliška Ďurišová, Marianna Bieliková, Lucia Bilačičová, Katarína Fúsková 2, Nikola Požgayová, Hana Marošová, Margaréta Malovcová

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 3:0, 3:6, 5:6 / 5:11, 6:11, 6:13, 7:13, 7:14