Ml. žiačky: Jarné prázdninové sústredenie

sustredenie3Cez jarné prázdniny mali možnosť dievčatá z mladších žiačok „A“ a „B“ absolvovať sústredenie v Stupave. Tréningov sa zúčastňovalo 17-19 hráčok, ktoré vybrané dni trénovali aj dvojfázovo a tak za 5 dní zvládli 7 hádzanárskych a jeden plavecký tréning, ktorý bol spojený s regeneráciou na plavárni. Medzi tréningami mali hráčky spoločný obed, aby sa lepšie spoznali aj mimo ihriska.

Sústredenia sa zúčastnili: Katka Fúsková, Erika Grichová, Anka Tomeková, Nikolka Požgayová, Veronika Papajová, Kajka Holúbeková, Majka Štrbáňová, Ivanka Konswaldová, Simonka Černá, Vivi Pírová, Dominika Gabrišová, Viki Vilemová, Tamarka Fabianová, Barborka Šmejkalová, Sára Cachimuel, Adelka Horváthová, Simonka Rigóová, Natálka Ambrová, Zuzka Polláková a Tamarka Horínková.

Trénerka Zuzka Kalmárová o sústredení povedala: „Bola to radosť s družstvom pracovať takto cez prázdniny aj dvojfázovo. Dievčatá boli plne koncentrované na tréningy, nemysleli na nič iné a tak mohli zdokonaľovať svoje hádzanárske zručnosti a kondičné schopnosti. Myslím si, že sme odviedliveľký kus roboty, dievčatá sa zlepšili a dúfam, že žabkám a žubrienkam ostane to nasadenie a chuť makať na sebe aj do ďalších tréningov.“

sustredenie1Celotýždňovú aktivitu potom mladšie žiačky zakončili na turnaji v Györi, kde mohli otestovať čo sa „na ne nalepilo“ na sústredení. Zlepšenie bolo vidieť, keď žiačky úspešne zvládli predposledné kolo základnej časti súťaže a do tabuľky si zapísali ďalšie body.

U12- dievčatá narodené v roku 2003
HC Tatran Stupava – ETO Dunaszeg 19:18
HC Tatran Stupava – ŠKP Bratislava 16:16

U11- dievčatá narodené v roku 2004
HC Tatran Stupava – ETO Kazinczy 12:8
HC Tatran Stupava – Hetfo KC Rabakoz 9:24

sustredenie2Turnaja sa zúčastnili: Malovcová Margarétka, Rácová Kajka, Požgayová Nikolka, Grichová Erika, Tomeková Anka, Papajová Veronika, Holúbeková Kajka, Černá Simonka, Yildizová Ayli, Novosadová Miška, Vilemová Viki, Fabianová Tamarka, Horváthová Adelka, Rigóová Simonka, Šmejkalová Barborka, Konswaldová Ivanka, Pírová Vivi a Štrbáňová Majka.