Mladší dorastenci na turnaji Prague Cup

Družstvo mladších dorastencov sa tiež zúčastnilo silne obsadeného turnaja Prague Cup v Prahe.

Turnaj nám odkryl veľa vecí. Hlavne nám nastavil zrkadlo, kde sa momentálne nachádzame a to nielen po hádzanárskej stránke. Na turnaj sme išli okrem pár chalanov skoro v plnej zostave. Zápasy v Prahe boli všetky vyrovnané, čo nám ukázalo, ako chalani reagujú v stresových a herných situáciách. Niekedy sme dokázali vyrovnané zápasy zvládnuť a niekedy sa to nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca. Vyrovnané zápasy nás posúvajú vpred, lebo získavame skúsenosti, ktoré zúročíme v lige.

Praguecup3Mrzí má skoro vyhratý zápas s Pastelou, kde sme viedli o 5 gólov a začali sme miesto taktickej hry zbytočne strieľať z nepripravených pozícii, čo nás stalo víťazstvo. Potešila ma obrana proti vyspelým Dánom z družstva Odense a mrzí veľa zahodených šanci. Chalani na turnaji kondične vládali, ale silovo sme nestačili na dánske družstvo Odense, Nemecký Kocher a švajčiarsky Future Bern. Tieto družstvá trénujú viac ako 5 krát do týždňa a bolo vidieť, že sa dosť venujú sile.

Potvrdilo mi to, že posilňovňa v tejto kategórii je na mieste. Silovo sme nestačili a miestami sme mali pocit, ako keby sa proti nám rozbehol naložený kamión, ktorý nás zvalcoval. Po turnaji budeme v tréningovom procese trénovať streľbu cez aktívu obranu, lebo keď k nám fyzický vyspelý súper pristúpi máme problémy. Začneme viac pracovať so štatistikou, aby sme vyhodnocovali úspešnosť streľby a koľko pokusov spálime, kým dáme gól. Na to, že trénujeme štyrikrát do týždňa a z toho niektorí chodia len dvakrát je to ešte pekný výsledok.

Žiaľ, družstvá ako Future Bern majú do týždňa 5 alebo viac tréningov, mimo toho sa venujú silovému tréningu a je to vidieť. Chcem sa poďakovať bývalému hráčovi Strojáru Malacky Jánovi Marekovi, že prišiel chlapcov podporiť v Prahe.

Výsledky:

Ml.dorci

HC Maksimir-Pastela (CRO) – HC Tatran Stupava -/TJ Strojár Malacky 19 : 14 (7:9)
RD Koper (SLO) – HC Tatran Stupava / TJ Strojár Malacky 18 : 11 (8:5)
HC Tatran Stupava / TJ Strojár Malacky – SK Žeravice 19 : 16 (10:9)
HC Tatran Stupava / TJ Strojár Malacky – HC Odense I(DEN) 10 : 14 (6:9)
JSG Neckar Kocher(GER) – HC Tatran Stupava / TJ Strojár Malacky 13 : 10 (6:5)

Tabuľka základnej skupiny

Poradie Klub Zápasy Víťazstvá Remízy Prehry Skóre Body
1 HC Maksimir-Pastela (CRO) 5 4 0 1 81:62 8
2 RD Koper (SLO) 5 4 0 1 74:53 8
3 HC Odense I (DEN) 5 3 1 1 56:48 7
4 JSG Neckar Kocher (GER) 5 2 1 2 69:65 5
5 HC Tatran Stupava – TJ Strojár Malacky (SVK) 5 1 0 4 64:80 2
6 SK Žeravice (CZE) 5 0 0 5 60:96 0

 

Praguecup1Vyraďovacie zápasy v B skupine :
1/16 „B“

TJ Lokomotiva Vršovice – HC Tatran Stupava / TJ Strojár Malacky 12 :18 (6:9)
1/8 „B“
Sokol Vršovice – HC Tatran Stupava / TJ Strojár Malacky 13 : 15 (6:7)
1/4 „B“
HC Tatran Stupava / Strojár Malacky – BSV Future Bern(SUI) 5 : 18 (3:10)

Hráči: Matej Adamkovič, Samuel Filípek, Dušan Frýbert, Samuel Fusek, Dominik Grich, Martin Hyravý, Michal Ichman, Lukáš Konečný, Daniel Polák, Juraj Rybár, David Rybjanský, Vladimír Štefko, Miroslav Velebný

Tréneri: Rudolf Draškovič ml. a Michal Rybár