Mladší dorastenci už majú za sebou druhý týždeň letnej prípravy

Mladší dorastenci sa pripravujú na novú sezónu pod vedením trénera Rudolfa Draškoviča ml. Od 3.7 2017 sa dorastenci pripravovali individuálne v posilňovni pod dohľadom kondičného trénera Davida Krajčíra. Na spoločnú prípravu nastúpili 17.júla a behom dvoch týždňov absolvovali celkovo 19 tréningov.

O zhodnotenie doterajšej prípravy sme požiadali  trénera Rudolfa Draškoviča ml.:

Koncom júna, po sezóne,  sme mali s chlapcami spoločný tréning, kde som im vysvetlil filozofiu a následne rozdal dotazníky. Z vyplnených dotazníkov som sa veľa dozvedel. Hlavne aké majú jednotlivci ciele a čo chcú na sebe hádzanársky zlepšiť. Potom nasledovali testy všeobecnej pohybovej výkonnosti so Sveťom Prokešom,  aby som si urobil prehlaď o chlapcoch, ako sú na tom pohybovo. Z testov, ktoré mi vyhodnotil Sveťo Prokeš, sme zistili ako sú trénovaní a na čom budeme musieť zapracovať cez leto. Na základe týchto výsledkov sme naplánovali letnú prípravu, ktorá je pestrá a zaujímavá. V Stupave a v Malackách máme výborne podmienky na letnú prípravu. Také možnosti trénovania aké sú tu, podľa môjho názoru nemá nik. Keď som sledoval jedným očkom na facebooku ako sa pripravuje naša konkurencia medzi panelákmi a v hale, tak som si povedal : máme to tu premakané J.

Ako tréner si letnú prípravu trénersky užívam. Využívame parky v Stupave aj v Malackách, takto netrénujeme na jednom mieste, ale chlapci majú pestré trasy na behanie v oboch mestách. Učím ich správnej technike a veľa vysvetľujem, čo práve robia a prečo to robia. Výborne je to občas spojiť s kúpaliskom v Malackách, kde sme absolvovali tréning na piesku a následne sme si zaplávali. Takto vieme vytrvalosť rozvíjať viacerými spôsobmi a nemusíme iba behať. Veľmi mi pomáha, že silové tréningy v posilňovni vedie Dávid Krajčír, ktorý dorastencov  učí nielen správne cvičiť, ale mi aj vyhodnocuje ako pracujú.  Vytrvalosti a sile sa chceme venovať 4 – 6 týždňov,  aby sme mali dobrý základ na sezónu.  Po 4 týždni by sme chceli vsúvať už vytrvalosť v rýchlosti a postupne prechádzať do haly a venovať sa hádzanárskym veciam. Plánujeme využiť aj atletickú dráhu a športový komplex X-Bionic v Šamoríne. Teraz sme ukončili dvojtýždňový blok, kde mali dorastenci do obeda posilňovňu s Dávidom Krajčírom a poobede tréningy so mnou a venovali sme sa vytrvalosti. Chlapcom som rozdal testery a bežecké trasy sme kombinovali s rôznymi cvičeniami. Využívali sme aj tréningový systém s lanami GUN-eX , ktorý vyzerá zaujímavo, ale cvičenie s ním je dobrý „zaberák“. Dvojtýždenný blok sme zakončili dvojdňovým sústredením na Kamennom mlyne, kde sme tréningy zintenzívnili. Využívali sme borovicové lesy, piesočnú pláž v Plaveckom Štvrtku, ale aj cyklistické trasy v  lese. Nechýbala ani sranda a zápasy FIFA na PlayStatione, kde vynikal Jurík s Yildizom J.

20170729_182323-2.jpg       20170730_093051-2.jpg

Ako tréner som rád, lebo chlapci príkladne „makajú“ a je vidieť na nich odhodlanie niečo dosiahnuť. Sú dobrý kolektív, ktorý ma vysoké morálnevôlove vlastnosti. Ani jeden nereptal a odtrénoval čo mal bez rečí. Toto som za svojich 8 rokov, čo sa venujem trénovaniu, nezažil!!! Nesmierne ma to teší a ako tréner sa s nimi teším do ďalšej práce. Teraz pomaly to budeme kombinovať s halou a uvidíme ako budú na tom hádzanársky. Tu nás čaká veľa práce. V nedeľu nás čaká prvý dvojzápas s Frýdkom Místkom, kde dostanú šancu ukázať sa mi a urobíme si prehlaď, kto ako hrá. Následne začneme riešiť činnosť jednotlivca a systémové veci. Určite vsunieme do prípravy ešte boxerské a zápasnícke tréningy a spinnig, nech to máme pestré.

Aj kadetský tréner reprezentácie  FERNANDO GURICH vytkol, že na Slovensku sa venujeme málo kondícii, tak sme nastavili letnú prípravu, aby chalani boli dobre kondične pripravení. Preto robím všetko preto, aby sme sa v tejto činnosti zlepšili a využili to následne počas roka a zápasy aj po tejto stránke zvládali J.

20170730_142426-2.jpg   20170729_123048-2.jpg