Mladší dorastenci – vstup do sezóny 2014/2015

Rozhovor s trénerom mladších dorastencov Rudom Draškovičom o vstupe do sezóny 2014/2015

1. Kedy Vám začala príprava a ako ste spokojný s jej priebehom?

Prípravu sme začali 28. júla a prvé dva týždne prebiehala v parku a bola venovaná naberaniu kondície, čiže behaniu, posilňovaniu, koordinačným cvičeniam. Tréning v parku má svoje čaro a sme radi, že sme mohli trénovať tam, lebo v hale trávime veľa času cez rok. Takto si chlapci pri behoch vyvetrali hlavu. Po dvoch týždňoch sme to už kombinovali s halou a chalani tri týždne trénovali dvoj- až trojfázovo. Absolvovali sme dvojzápasy s ŠKP Bratislava, absolvovali sme kvalitný turnaj Sarius Cup v Prešove a odohrali prípravne dvojzápasy s HK Ivančice a Fivers Wien. S prípravou sme veľmi spokojní a chalani dreli a odmakali to celé, za čo dávam klobúk dole, lebo takto netrénujú ani niektoré extraligové teamy.

2. Aké hráčske pohyby nastali vo Vašom kádri?

Z Malaciek prišli Ichmann, Velebný, Frýbert, Daráš, Valachovič, Sláčik a Molnár.  Z DAC Dunajská Streda prišiel Matúš Lesko, ďalej sme to doplnili staršími žiakmi, ktorí majú na to výkonostnú úroveň a to: Polák, Hýravý, Štefko, Papaj, Fúsek a časom aj Jankovič, a družstvo tvoria ďalej naši vekom mladší dorastenci: S. Renčo, Grich, Suchánek, Filčík, Dujnič. Team je poskladaný dobre a pri trpezlivej robote podľa mňa prídu aj úspechy. Chalani majú dobrú tréningovú morálku a chuť pracovať, preto som spokojný so zložením teamu.

3. Aké ciele si dávate do nasledujúcej sezóny?

My sme nováčik a toto družstvo sa vytvorilo za pochodu v lete, chalani sa nemali možnosť učiť od starších, čiže sme pri zemi a chvíľu potrvá, kým sa oťukajú. Na druhej strane máme dobrý tréningový proces a doma bude plná hala. Určite sa pokúsime pobrať doma body družstvám ako: Sečovce, Levoča, Bojnice, Hlohovec, Modra, Nové Zámky a moje osobné prianie Tatran Prešov, ktorý sme porazili u nich v štvrťfinále na Sarius Cupe 2013 a vyradili ich na vlastnom turnaji. Toto je cieľ spolu so záchranou v dorasteneckej súťaži. Vieme jedno, doma budeme silní a určite sa spoľahneme na plnú halu, ktorú budeme mať ako jediný zo všetkých teamov v súťaži a toto je veľká výhoda. Družstvo bude vždy nastavené tak, aby sa pobilo o výsledok. Tešíme sa a nech to už vypukne.