Mladší žiaci druhí na turnaji zimnej ligy v Kostelci

Tak ako vlani, aj tento rok sa zúčastňujú mladší žiaci Stupavy zimnej ligy – štvorkolovej série turnajov so súpermi z Malaciek, Brna a Prostejova – Kostelca na Hané. Práve v Kostelci, pod hlavičkou ktorého hrajú dva zlúčené tímy – Prostejov a Kostelec – sa v nedeľu 16.12. konal prvý tohtoročný turnaj .

V prvom zápase nastúpili naši chlapci proti veľkému tohtoročnému rivalovi z Malaciek. Úvod nie celkom zachytili, keď v prvých desiatich minútach prehrávali rozdielom 3-4 gólov. Potom sa našťastie rozbehli a počas polčasu už bolo 7:7. Po ňom naši nastúpili koncentrovane, dobre bránili, svoje útoky premieňali a v trochu nervóznom derby nakoniec presvedčivo vyhrali 16:12.

V druhom zápase po prestávke nastúpili proti Brnu, ktoré v tomto ročníku hrá so značne omladeným družstvom. Preto aj na našej strane nastúpili skôr tie mladšie ročníky, ktoré sa po počiatočnom „rozkukávaní“ veľmi pekne rozohrali a zabezpečili druhé dva body za víťazstvo 15:8.

V treťom zápase nastúpili v ten deň dovtedy dve neporazené družstvá – Stupava a Kostelec. Prvý polčas dominovali dobré obrany, zahodené šance na oboch stranách a tak bol polčasový výsledok len 4:3 v náš prospech. Keď sme na začiatku druhého polčasu dali ďalšie dva góly a zvýšili na 6:3, zápas vyzeral veľmi sľubne. Potom sa ale Kostelec chytil, od našich sa okrem iného odvrátilo šťastie, nastrelili niekoľkokrát žrde a nepremenili vyložené šance a už nedokázali dotiahnuť náskok súpera a prehrali 12:15.

V turnaji tak Stupava skončila druhá a Paťo Papaj bol vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja.

Zostava a góly Stupavy: Patrik Papaj, Matej Procházka, Samuel Fusek 1, Adam Renčo 3, Vladimír Štefko 7, Martin Hýravý 7, Martin Prokeš 2, Samuel Bašti 5, Jozef Suchánek 1, Daniel Polák 10, Samuel Kovács 8
Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Ľuboš Bašti Fotogaléria z turnaja

Poradie po 1. turnaji aj poradie v Zimnej lige:

1. Kostelec na Hané
2. Stupava
3. Malacky
4. KP Brno

Ďalší program zimnej ligy: 2.kolo 19.1.2013 Stupava 3.kolo 23.2.2013 Malacky 4. kolo 17.3.2013 Brno