Mladší žiaci – veľké prekvapenie na Zimnej lige v Malackách

Do tretieho kola Zimnej ligy, ktorá sa konala v sobotu 23.2.2013 nastupovali mladší žiaci Stupavy bez veľkých ambícií – veľa ťažiskových hráčov zostavy totiž už bolo v Ždiari na lyžiarskom. A tak do Malaciek išli skôr tí mladší s cieľom schuti si zahrať a potrápiť súperov.

Všetky prognózy ale naši chlapci otočili už v prvom zápase s kompletnými Malackami. Prvý polčas sa ich nezľakli, výborne ich dokázali ubrániť a udržiavali sa na dostrel – prehrali ho tesne 3:4. Divy sa diali po prestávke – dobrá obrana pokračovala a Stupavčania sa nachádzali aj v útoku – a zrazu vyhrávali o dva góly. Neroztriasli sa im kolená a zápas dotiahli do senzačne víťazného konca 9:8.

Po prestávke nastúpilo proti Kostelcu, bojovali statočne, ale súper bol predsa len nad ich sily. Prehrali jednoznačne 5:13. Hneď po tomto zápase nastúpili proti Brnu a príležitosť dostali úplne všetci hráči z lavičky. Zápas tak bol počas celého priebehu veľmi dramatický a až v jeho závere sme strhli vedenie na svoju stranu a vyhrali 15:13.

Schuti si zahrali v dvoch zápasoch SR – ČR, ktoré sme obidva vyhrali a okrem toho bol Vlado Štefko najlepším strelcom a Patrik Papaj najlepším brankárom turnaja. Gratulujeme.

V Malackách sme tak prekvapujúco skončili na druhom mieste, po troch kolách máme na konte 10 bodov rovnako ako Kostelec a o všetkom sa rozhodne na záverečnom turnaji 10.3. v Brne.

Poradie v Malackách:

1. Kostelec 4 body
2. Stupava 3 body
3. Malacky 2 body
4. Brno 1 bod

Poradie po 3 kolách:

TJ Sokol Kostelec na Hané 10 bodov
HC Tatran Stupava 10 bodov
TJ Strojár Malacky 7 bodov
KP Brno 3 body