Mladší žiaci vyhrali nad Hlohovcom

Mladší žiaci HC Tatran Stupava absolvovali v sobotu 26.1.2013 priateľský zápas v Hlohovci s tímom Sporta Hlohovec. Zápas sa hral ako vložený zápas medzinárodného turnaja mužov MAYNET CUP 2013. Naši hráči tak mali okrem možnosti zmerať si sily s hlohovskými rovesníkmi aj šancu inšpirovať sa kvalitnými zápasmi mužov.

Hlohovec je tradičné hádzanárske mesto, kde sa tomuto športu venujú naplno – napríklad aj mladší žiaci trénujú až šesťkrát týždenne a majú vynikajúce materiálne zázemie pre svoju činnosť. Preto sme boli veľmi zvedaví, ako si Stupavčania, ktorí mimochodom na vlaňajších majstrovstvách Slovenska dokázali Hlohovec dvakrát poraziť, budú počínať tentokrát.

Zápas sa hral netradične na tri tretiny po 15 minút. Začali sme veľmi dobre, po siedmich minútach bol stav 5:0 v náš prospech. To zrejme našich chlapcov ukolísalo, získali dojem, že sa súper porazí sám a poľavili v ostražitosti. Hra bola nepresná, Hlohovec doťahoval a pred koncom tretiny otočil na 8:7. Naši ešte dokázali vyrovnať a tak skončila prvá časť 8:8.

Do druhej tretiny znovu lepšie nastúpili naši, po deviatich minútach bolo 13:8 a päťgólový náskok sme si udržali až do konca druhej tretiny. Zápas sa hral vo veľmi nervóznej atmosfére, k upokojeniu neprispel ani rozhodca, ktorý udeľoval množstvo žltých kariet hlavne na našej strane a dvom našim hráčom dokonca veľmi prísne ukázal červenú kartu. Naši chlapci to ale dokázali zvládnuť, približne päťgólový náskok si udržiavali a nakoniec vyhrali 21:17.

Okrem víťazstva nás určite teší aj to, že Stupavčania dokázali poraziť súpera v takto psychicky náročnom stretnutí a ukázali tak svoju morálnu silu. Potvrdiť to môžu už teraz v sobotu na turnaji Pozagas Cup v Malackách, ktorého sa zúčastní aj ich sobotňajší súper Sporta Hlohovec.

Zostava a góly Stupavy: Kralovič, Papaj, Fúsek 1, Renčo 3, Štefko 2, Hýravý 3, Prokeš, Kovács 2, Bašti 1, Suchánek 2, Polák 7, Machata, Lajcha