Mladšie dorastenky: Bemaco Prešov – HC Tatran Stupava 23:29 (7:16)

Situácia pred odchodom na zápas do Prešova pri pohľade do tabuľky bola jasná. Do konca ligy zostávajú tri zápasy a pre udržanie si tretieho miesta je treba získať minimálne tri body (za víťazstvo sú body dva). Domáce hráčky Prešova v priebehu ligy vytrápili v tabuľke druhý Trenčín, s ktorým prehrali len o gól a dokonca porazili štvrtú Nitru! Zápas sľuboval vyrovnaný priebeh až do konca, ale…

Ale tréner Roman ušil na súpera výbornú taktiku a od prvých minút sa spustil „stupavský uragán doriek“. Domáce nevedeli, kde im hlava stojí a od ktorej našej hráčky príde zakončenie. „Dorky“ strieľajú góly v poradí: Lucka, Waness, Romi, Sisa, Waness, Romi, Lucka, Lucka, Vaness, Lucka, Ivi a zase Lucka.

Domáce berú time out, skóre je 2:12!!! Úvod ako z učebnice hádzanej. Po týchto 19 minútach dorky absolútne dominujú! Na palubovke je len jedno družstvo, NAŠE! Baby si toto skvelé nasadenie udržiavajú celý prvý polčas a do šatní sa odchádza za stavu 7:16.

Vo výbornom svetle sa ukazuje súhra celého tímu, keď sa strelecky presadili všetky posty. Baby si celý zápas udržiavajú skvelú koncentráciu, z ktorej poľavili len v posledných minútach, keď domácim dovolili skorigovať výsledok na rozdiel „len“ šiestich gólov, ale to už o zápase bolo dávno rozhodnuté.

Do konca ligy zostávajú dva „matche“ a najbližší je už túto nedeľu doma so Šaľou. Len jeden jediný bodík delí „dorky“ od naplnenia veľkého cieľa a sna. Držíme im spolu palce a v spomínanú nedeľu ich prídeme podporiť, čo budú hlasivky stačiť!

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Natália Huňarová 1, Vanesa Valachová 2, Wanessa Raffasederová 3, Lucia Kovácsová 8, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 3, Romana Gašpareková 4, Silvia Straková 4, Alexandra Popovičová 2, Petra Geisseová, Sarah Richter, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková 2.

Trenér: Roman Vigh

Priebeh: 1:2, 2:5, 2:12, 5:15, 7:16 / 12:22, 15:25, 20:28, 23:29