Mladšie dorastenky: HC Tatran Stupava – HK Slávia Partizánske 28:9 (13:5)

„Môžeš mať všetko, za čo si ochotný bojovať.“ Tieto slová vyriekol Jackie Chan pri otázke, čomu vďačí za to, že sa stal úspešným. Možno práve niečo podobné si povedali „knedle“ pred zahájením zápasu s Partizánskym, pretože na súperky vytiahli uragán vôle.

Pre úpravu šatní v našej školskej hale zohrali baby posledný zápas jesennej časti v Malackej hale Malina. A zahrali teda výborný zápas, v ktorom ani na malú chvíľku nepovolili súperkám pomýšľať na dobrý výsledok. Od prvých minút zápasu si išli pre dva body. Výborne chytajúcu Peťu v bránke, doplňovali všetky baby v poli. Výsledkom čoho bolo len päť inkasovaných gólov v prvom polčase!

Výkon v druhom polčase vystupňovali ešte viac a súperkám dovolili streliť len štyri góly. Dnes výborná obrana s rýchlym štartom na stratenú loptu súperiek, zdobilo hru našich báb. Súperky prevyšovali v každej hernej činnosti. Dôraznosť Sabiny Gálovej v obrane je oku veľmi lahodivá a dokáže ňou správne nakaziť aj ostatné spoluhráčky. Ale nemožno zabudnúť, že medzi týmito našimi babami je jeden klenot v jednej hernej činnosti. Mnohí z nás čo majú napozeranú svetovú hádzanú určite poznajú Andersa Eggerta a jeho sedemmetrové hody. Mýli sa fakt veľmi, veľmi málo. Jedného takéto Andersa Eggerta máme aj my tu v Stupave. Volá sa Almi Yildizová. Almi sa aj dnes postavila zoči-voči brankárke pri sedmičke a to štyrikrát. Vždy úspešne! Osobne si ani spomenúť neviem na zápas, kedy naposledy nepremenila!!! Nech sa jej takto darí čo najdlhšie, to jej prajeme aj do jarnej časti súťaže. Rovnako by sme určite radi videli v odvetnej časti súťaže, tak vysokú výkonnosť od Diany Michálkovej akú podávala na jeseň. Dovolím si povedať, že na pozícii pivotky predvádzala reprezentačnú úroveň celú jeseň!

Pocity po poslednom zápase jesennej časti pridala najpríkladnejšia dríčka nielen v zápasoch, ale i na tréningoch, Sabina Gálová: „Obranu sme mali výbornú a darili sa nám rýchle protiútoky. Na postavenú obranu sa nám nedarilo hrať až tak výborne ako sme chceli. Peťa chytala úžasne a keď chytila aj všetky (celkovo tri) sedmičky, tak dala súperkám ešte väčšiu nechuť do hry.

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 4, Šárka Halusková 1, Danišová Zuzana 1, Sabina Baštiová 1, Nicol Hladíková 1, Sabína Gálová 4, Diana Michálková 4, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 8, Adriana Sakalášová 2, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová, Romana Rácová, Nikol Vačková 2.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistent: Róbert Geisse

Priebeh: 4:0, 9:3, 13:5 / 15:7, 24:7, 28:9