Mladšie dorastenky – vstup do sezóny 2014/2015

Rozhovor s trénerom mladších dorasteniek Romanom Vighom o vstupe do sezóny 2014/2015

 

1. Kedy Vám začala príprava a ako ste spokojný s jej priebehom?

S letnou prípravou sme začali koncom júla, presne 30.7.2014 vstupným testovaním. Následné dva tréningy v poslednom júlovom týždni po testoch boli skôr „nábehové“. Naplno sme začali s letnou prípravou na týždňovom sústredení v Senci, kde sme absolvovali tri tréningové jednotky + regeneráciu počas dňa. Prvé prípravné zápasy sme odohrali už v rámci sústredenia proti Piccardu Senec a Slovanu Modra. Následne sme pokračovali v dvojfázových tréningových jednotkách počas celého prázdninového mesiaca. Vycestovali sme na turnaje do Veszprému (HU), Viedne (AUT), Šale a Nitry. Káder dorasteniek trénoval takmer v plnom počte počas celej prípravy, dá sa povedať, že absentovala len dlhodobo chorá pivotka Vanesa Valachová. Celkovo som veľmi spokojný s celým priebehom letnej prípravy a hlavne s prístupom dievčat. Verím tomu, že drina, obeta a odmakané tréningy, prinesú výsledky počas sezóny.

 

2. Aké hráčske pohyby nastali vo Vašom kádri?

Družstvo mladších dorasteniek posilnila brankárka z Modry Barbora Plávová, ktorá prišla do Stupavy na hosťovanie. Do vyššej kategórie prestúpilo sedem hráčok narodených v roku 1997 z 22 členného minulosezónneho kádra mladších dorasteniek, ktoré začnú hrať za novovzniknuté družstvo Stupavských žien.

 

3. Aké ciele si dávate do následujucej sezóny?

Cieľom družstva je boj o medailové priečky. Minulú sezónu sme sa po prvýkrát oťukávali v celoslovenskej dorasteneckej lige, kde sme naberali skúsenosti s prevažne mladým družstvom. Určite to nebude ľahká sezóna, bude sa bojovať do posledných kôl, tak veríme tomu, že ambícia družstva bojovať o medaile bude žiť v týme počas celej sezóny. Čítať 10 krát