Mladšie žiačky – vstup do sezóny 2014/2015

Rozhovor s trénerkou mladších žiačok Zuzkou Kalmárovou o vstupe do sezóny 2014/2015

 

1. Kedy Vám začala príprava a ako ste spokojná s jej priebehom?

Letnú prípravu sme odštartovali 4.8.2014, ale keďže to bolo cez prázdniny a v čase dovoleniek, účasť na tréningoch bola o niečo slabšia ako v období cez školský rok. Dievčatá, ktoré pravidelne chodili na tréningy urobili veľký pokrok. V lete sme sa zúčastnili turnaja Holiday cup v Zlíne a ten nám ukázal, kde máme oproti svojim rovesníčkam ešte rezervy a na čom by sme mali popracovať smerom do budúcna. Dievčatá si zahrali proti kvalitným súperom a bola to pre nich dobrá škola. Ďalej sme absolvovali turnaj v Močenku, kde sme obsadili 3. priečku. Najlepšou hráčkou turnaja bola naša Karolína Rácová, ktorá je líderkou družstva a verím, že dievčatá si z nej vezmú príklad a bude to pre nich motivácia, aby na sebe pracovali. Oživením na koniec prípravy bolo pre dievčatá jednodňové sústredenie, kde si mohli vyskúšať aj niečo iné ako hádzanú. Na programe bolo frisbee, bicykel, či plávanie.

 

2. Aké hráčske pohyby nastali vo Vašom kádri?

Po odchode dievčat do starších žiačok v kádri ostali len 3 hráčky ročník 2002 a 2 ročník 2003, ktoré už v predchádzajúcej sezóne hrávali ligu. Tieto dievčatá sme doplnili hráčkami končiacimi v prípravke (ročník 2003) a šikovnejšími narodenými v roku 2004. Takto sa nám podarilo vytvoriť 16-členný káder, ktorý sa pripravuje na novú sezónu.

 

3. Aké ciele si dávate do nasledujúcej sezóny?

Cieľom je predovšetkým výkonnostný progres jednotlivých hráčok, čo najviac vyhraných zápasov, aby získali hernú prax a zdravé sebavedomie.