Muži – vstup do sezóny 2014/2015

Rozhovor s trénerkom mužov Miroslavom Fukáčom o vstupe do sezóny 2014/2015

 

1. Kedy Vám začala príprava a ako ste spokojný s jej priebehom?

S pripravou sme začali v posledných júlových doch. Do prípravy sa zapojilo takmer 25 hráčov. Po 3 týždovej kondično-objemovej časti, ktorú sme absolvovali na vonkajšom ihrisku, v parku a prírode, prípadne fitku a wellnese, sme sa presunuli do haly, kde sme sa už venovali koordinácii, rýchlosti a loptám. Absolvovali sme 1 kvalitný prípravný turnaj v CZ v Litoveli, kde sme sa stretli s domácim extraligistom, prvoligovou Bystřicou pod Hostýnem a s extraligistom z Martina. Následne sme odohrali prípravný zápas s juniormi ŠKP a do začiatku súťaze ešte plánujeme odohrať 1-2 prípravné zápasy. Vzhľadom na aktuálne možnosti a daný stav som s našou prípravou spokojný na 80%. Menej spokojný som s nižšou účasťou a dochádzkou na tréningoch niektorých z hráčov – v prevažnej miere však z objektívnych príčin. K úplnej spokojnosti s prípravným obdobím nám chýbal jeden turnaj v septembri.

 

2. Aké hráčske pohyby nastali vo Vašom kádri?

Do prípravy pre túto sezónu sa z objektívnych príčin nezapojili Tomás Ščasný, Lukáš Kalivoda, Braňo Hanzal. Do Modry prestúpil Briestenský. V aktuálnom ročníku s nimi žiaľ nemôžeme počítať. Družstvo na druhej strane posilnil a prestúpil k nám Peter Ondrušek, odchovanec z Kysuckého Nového Mesta, naposledy hrajúci za Martin. Ďalšou našou posilou je Peter Lipovský, ktory je u nás na ročnom hosťovaní z Pezinka. Naďalej počítame s pomocou Lukáša Hirtla (hosťujúci z ŠKP BA) a Jozefa Gedeona (nášho hráča, ktorý aktuálne nastupuje za extraligový celok Modry). Na ďalšom doplnení kádra naďalej aktívne pracujeme.

 

3. Aké ciele si dávate do nasledujúcej sezóny?

Naším cieľom je hrať atraktívnejšiu a kolektívnu hádzanú a postupne získavať body. Musíme sa „za pochodu“ zladiť v novom hernom systéme, s novými hráčmi, prípadne na nových postoch. Pevne verím, že v našej súťaži nebudeme nikomu fackovacím panákom a pobijeme sa o čo možno najlepší výsledok. Verím, že družstvo si samo stanovilo reálny cieľ. Radi by sme neskončili horšie ako v roku minulom (viď. 3. miesto), prípadne našu pozíciu o niečo vylepšili. Pôjdeme od zápasu k zápasu. Na novú sezónu sa všetci tešíme..