Na ihrisku je nepriehliadnuteľný. Úspešný strelec spoza deviny, ale aj veľký sympaťák, Martin Hýravý.

Pár minút pred tréningom v Malackách sme si odchytili Maťa Hýravého.

Maťo koľko máš vlastne rokov?
„Nedávno som mal 15 rokov.“

Bola aj nejaká párty alebo Ti rodičia dali malý kredit? 🙂
„Tak trochu bola oslava v klubovni. Možno na šestnástku to bude mať väčšiu šťavu :-)“

Ako si sa vlastne dostal k hádzanej?
„K hádzanej som sa dostal v druhej triede. Počul som, že je tu nejaký klub a všetci kamaráti tam išli, tak som si povedal, že to skúsim. Najprv to nešlo, spolu s Paťom Papajom sme boli najhorší. Ostatní chalani ako Dano (Dano Polák) alebo Pšeňo (Samo Fúsek) to hrali dlhšie a boli lepší. Potom sme sa však obaja za nejaký čas prepracovali k týmto lepším. Zapadli tam a všetci spolu ťaháme zápasy.“

Vy sa teraz pripravujete na blížiace sa majstrovstvá Slovenska v kategórii starších žiakov. Koľko tam bude družstiev?
„Bude tam osem najlepších mužstiev z celého Slovenka. Bude sa hrať systémom, že budú dve skupiny po štyroch. Kde budú hrať dvaja prvý zo svojich krajských súťaží a dvaja druhý. My sme z našej postúpili ako prví, takže by sme mohli mať o trochu ľahšiu skupinu, pretože budeme mať jedného prvého a dvoch druhých. Ale nechcem to zakríknuť :-)“

A tie skupiny pôjdu potom na kríž?
„Áno, ten čo vyhrá svoju skupinu, tak bude hrať na štvrtého z druhej skupiny. A druhý na tretieho.“

S akými ambíciami tam idete?
„Určite by sme chceli získať nejakú tú medailu. Máme na to ambície i kvalitu. Aspoň tú bronzovú chceme. Alebo aspoň to štvrté miesto….Ale nie, chceme medailu, pretože vieme, že na to máme.“

Kde sa to uskutoční a kedy?
„V Topoľčanoch a bude to 12 až 14 júna.“

Máš nejakých súrodencov?
„Mám dve mladšie sestry a obe hrajú za Golden Team. A vlastne ja som ich priviedol k hádzanej. Mamina ich chcela dať do anglickej triedy a ja som ju prehováral a vyšlo to 🙂  Dnes sú teda ségry v Golden teame a celkom im to ide :-)“

Kto vás najviac chodí podporovať na zápasy?
„Rodičia, kamaráti a tak.“

39_HyravyMartin-5.jpg

Aj nejaké frajerky chodia?
„Kto? :-)“

🙂 🙂 Kto má frajerku?
„Skoro nikto.“

Kam vedú ďalšie Tvoje školské kroky?
„Prijali ma na gymnázium, ale ešte premýšľam nad inými možnosťami.“

Máš nejakú radu pre svojich nasledovníkov?
„Počúvať trénera, nebyť tvrdohlavý. Čo teda ja som!“

Ako vnímaš nejakú tú „sódu“ od trénera, keď si tvrdohlavý?
„Ako kedy. Keď mi ide, tak to beriem v tom dobrom. Ale keď netrafím párkrát bránu a ešte mi začne do toho niekto pindať, či už tréner alebo spoluhráč, tak som potom naštvaný a nejde to…“

Čomu sa ešte venuješ vo voľnom čase?
„Niekedy si idem len tak zakopať, venujem sa aj iným športom, alebo do posilky. A tiež len tak ležím na posteli a som na nete.“

Do ktorej posilky máme nasmerovať za Tebou tie baby?
„Do Dúbravky 🙂 .“

🙂 :-):-) Maťo ďakujem, dobre si ma pobavil. Držím palce v Topoľčanoch!