Návrat k nabitému programu mladších žiačok pred Veľkou Nocou

16 zápasov za 9 dní. Tomu sa hovorí poriadna zápasová porcia. A takúto dávku zápasov zvládli mladšie žiačky pred Veľkou Nocou a k nim sa teraz v krátkosti vrátime.

mlzky velkanoc212.3.2016 Maďarská liga v Györi

Dievčatá cestovali do Audi Arény v Györi, aby si zmerali sily so súperkami z prvých priečok tabuľky Maďarskej ligy. Držať krok so súperom sa im podarilo len v dvoch zápasoch, ktoré však nakoniec nedotiahli do víťazného konca. Rovesníčky z 1. miesta v tabuľke našim dievčatám nedali šancu.

U12- dievčatá nar. v roku 2003
HC Tatran Stupava- ETO Gárdonyi 9:19 (6:9)
Zostava a góly: Rácová 5, Požgayová 1, Tomeková, Grichová, Novosadová 1, Pírová, Ďurišová, Černá, Bieliková, Baranová, Štrbáňová, Holúbeková 2, Papajová.
ETO Kölcseyi- HC Tatran Stupava 28:6 (13:4)
Zostava a góly: Rácová 4, Požgayová 2, Tomeková, Grichová, Bieliková, Baranová, Fabianová, Vilemová, Gabrišová, Karkušová.

U11- dievčatá nar. v roku 2004
HC Tatran Stupava – DAC Dunajská Streda 9:14 (5:7)
Zostava a góly: Holúbeková, Ďurišová, Černá, Novosadová 3, Karkušová 2, Pírová 2, Štrbáňová 2, Gabrišová, Horváthová, Vilemová, Fabianová, Bieliková, Papajová.
Kozármislény- HC Tatran Stupava 27:9 (14:7)
Zostava a góly: Bieliková, Baranová, Fabianová, Vilemová, Horváthová, Gabrišová, Holúbeková 3, Štrbáňová 1, Černá 1, Karkušová 1, Novosadová, Pírová 2, Ďurišová 1, Papajová.

 

mlzky velkanoc315.3. Turnaj Školských športových stredísk v Stupave

V poradí už tretí turnaj základnej časti turnaja školských športových stredísk organizovala ZŠ Kpt. Nálepku v spolupráci s HC Tatran Stupava. Dievčatá doteraz ani na jednom turnaji neboli v plnej sile, vždy bol niekto chorý alebo sa nemohol zúčastniť, tentokrát však nikto nechýbal a Žabky predviedli dobré výkony a na turnaji obsadili 2. miesto.

Stupava- ŠKP Bratislava 13:12 (4:4)

Vo veľmi dobrom a dramatickom zápase sa nám podarilo poraziť o gól ŠKP. Zápas bol do poslednej chvíle vyrovnaný a o víťazstve 13:12 rozhodla zo sedemmetrového hodu Vivi Pírová.
Zostava a góly: Fúsková 6, Fabianová, Novosadová 3, Holúbeková 1, Kľučárová, Chandogová, Karkušová, Černá, Vilemová, Štrbáňová, Bieliková, Pírová 2, Ďurišová, Bilačičová 1, Konswaldová, Rigóová.

Stupava – Dunajská Streda 11:16 (3:10)

V ďalšom zápase sme potrápili favorita turnaja z Dunajskej Stredy. Polčas bol síce 10:3 pre DAC, ale my sme sa dali na stíhacie preteky a 2. polčas sme doťahovali takmer prehratý zápas, druhý polčas sme vyhrali 7:6, ale po prvopolčasovom výsledku sa nám zápas už nepodarilo otočiť a prehrali sme 11:16.
Góly: Fúsková 6, Novosadová 2, Holúbelková 1, Konswaldová 1, Pírová 1.

Stupava – Topoľníky 18:10 (9:5)

V poslednom zápase sme si zapísali povinnú výhru nad Topoľníkmi 18:10 (9:5).
Góly: Fúsková 8, Novosadová 3, Holúbeková 2, Pírová 3, Černá 2.

Povedala po turnaji trénerka Zuzka Kalmárová: „Na turnaji sme sa prezentovali dobrou obranou a kolektívnou hrou. Teší nás konečne víťazstvo nad ŠKP. V bráne nám síce chýbala zranená Veronika Papajová, ale Simonka Rigóová ju veľmi dobre zastúpila. Medzi hráčkami, tak v obrane ako v útoku, vynikala Katka Fúsková, ktorá bola aj našou najlepšou strelkyňou. Milo prekvapila svojou hrou na novom poste (z pivota prešla na spojku) Miška Novosadová.

 

mlzky velkanoc417.3. Majstrovský zápas HC Tatran Stupava „B“ – ŠKP Bratislava „A“

Žubrienky podľahli silnému súperovi z ŠKP 4:34 (0:16). Dlho sa naše dievčatá nevedeli gólovo presadiť, ale napokon 2 zásahy zaznamenala Majka Bieliková a po 1 góle strelili Ivanka Konswaldová a Elenka Chandogová.

Majstrovský zápas HC Tatran Stupava „A“ – Slovan Modra

Žabky hrali na jeseň so silným súperom z Modry 2 vyrovnané zápasy. Jeden vyhrali 11:10 a v druhom prehrali 11:14. Tentokrát však Modre nedali šancu, od začiatku až po koniec viedli a zaslúžene vyhrali 15:8 (10:3). Dievčatá zápas odmakali a vyhrali predovšetkým vďaka koncentrovanej a tvrdej obrane. Tento kolektívny výkon a výhra ich naladila pred odchodom na turnaj do Otrokovíc.
Góly: Holúbeková 1, Grichová 1, Černá 1, Požgayová 4, Karkušová 1, Novosadová 2, Fúsková

 

5. 18.-20.3. Turnaj Junior Cup v Otrokoviciach Na záver náročného týždňa absolvovali Žabky trojdňový turnaj v Otrokoviciach. Prvý hrací deň začali veľmi dobre a aj po sympatických výkonoch zaznamenali 2 výhry.

HC Tatran Stupava – Malacky/Rohožník 11:7
HC Tatran Stupava – Jiskra Havličkuv Brod 12:7
 

Druhý deň ich čakal vyrovnaný súper- domáce Otrokovice, ale dievčatá nezopakovali dobré výkony z predošlého dňa a prehrali 8:14. V ďalšom zápase tesne porazili Zlín „B“ 8:7, potom prehrali so silným Tatranom Bohunice 14:8 a nakoniec podľahli aj favoritovi turnaja Zlínu „A“ 2:24.

V nedeľu bol na programe už len jeden zápas proti Bohumínu, ten dievčatá zvládli, zvíťazili jednoznačne 10:5 a Žabky obsadili na turnaji pekné 4. miesto.

Hodnotenie trénerky Zuzky Kalmárovej: „S turnajom som spokojná, dievčatá odohrali dobré zápasy, mali možnosť sa zlepšovať. Po tak náročnom týždni sa však prejavila už aj trošku únava a zápas s Otrokovicami nám nevyšiel úplne podľa predstáv, zahodili sme množstvo vyložených šancí (4 7m hody) a tak sme nemohli siahnuť na medailové umiestnenie a 3. priečku. Čo ma ale teší, že kolektív bol spolu, dievčatá sa mohli lepšie spoznať aj v situáciách mimo ihriska, nikto sa nám nezranil, každá hráčka dostala priestor v hre a verím, že aj tento turnaj nám pomohol v ďalšom napredovaní. Neberúc ohľad teraz na zápasy, v jednej činnosti sme predčili naše súperky a to v jedení, keď žabky vždy všetko zjedli, aj duplu si vypýtali a dostali pochvalu aj od pani kuchárky „