Názory trénerov pred víkendovými zápasmi 22.-23.11.

Tento víkend hrajú doma ženy, ml. dorastenci, ml. dorastenky a v susedných Malackách v záhoráckom el clasicu muži. Čo od spomínaných súbojov môžeme očakávať, nám viac prezradia tréneri jednotlivých družstiev, ktorí nám odpovedali na tri otázky, ktoré sme im položili.

  1. Ako ste sa pripravovali na súpera tento týždeň?
  2. Čo očakávate od súpera?
  3. Ako tipujete výsledok zápasu?

 

Rudo1Mladší dorastenci – Rudolf Draškovič

1, Ako ste sa pripravovali na súpera tento týždeň?
Tento týždeň sme pridali jeden tréning navyše a v pondelok sme trénovali dvojfázovo na sobotný duel s Levočou. Trošku sme sondovali, aký systém hrá náš súper a pripravíme sa na duel zodpovedne. S chalanmi sme prebrali nové systémové veci a pracovali sme na útočnej hre. Veľký doraz sme kládli na spoluprácu so staršími chalanmi v tíme, aby sme ich viac zapájali v zápase.

2, Čo očakávate od súpera?
Súper je v tabuľke predposledný a sme pred nimi o dva body, které sme získali víťazstvm s Bojnicami. Súper bude určite behavý a v útoku budú hrať dlho a bojovne. Rátam, že miesto technickej hry sa budú snažiť presadiť bojovnosťou, preto bude tento duel náročný.

3, Ako tipujete výsledok zápasu?
Verím, že vyhráme a bude to veľmi tesne. Vyhrá lepšie pripravené družstvo na tento duel. Rozhodovať bude psychika hráčov a čistá hlava. Ak chalani dodržia taktické pokyny, víťazstvo bude naše. Preto pozývam fanúšikov na náš duel, naposledy proti ŠKP Bratislava prišlo veľa ludí, čo motivovalo našich chalanov. Ďakujeme im za to.

 

ZenyŽeny – Zuzka Kalmárová

1, Ako ste sa pripravovali na súpera tento týždeň?
Na súpera sme sa pripravovali zvyčajne ako každý iný týždeň, mali sme a ešte budeme mať niekoľko herných tréningov, dnes nás čaká videoanalýza a následne zohráme prípravný zápas, na ktorom si budeme môcť vyskúšať niekoľko variant našej hry. Čo sa týka ďalších príprav, nechcem viac prezrádzať.

2, Čo očakávate od súpera?
Od súpera očakávam agresívnu obranu, v ktorej si hráčky pomáhajú, rýchly prechod do protiútoku a silnú druhú vlnu. Je to mladé bojovné družstvo doplnené niekoľkými skúsenými bývalými ligovými hráčkami.

3, Ako tipujete výsledok zápasu?
Nemám vo zvyku tipovať. Verím, že so súperom odohráme vyrovnaný zápas a na konci sa budeme tešiť z víťazstva.

 

RomanVigh1Mladšie dorastenky – Roman Vigh

1, Ako ste sa pripravovali na súpera tento týždeň?
Špeciálnu prípravu na súpera sme nemali a ani nebudeme mať. Tréningy sú skôr smerované na odstraňovanie nedostatkov a chýb, ktorých sa pravidelne dopúšťame v zápasoch. Pre nás je základom úspechu dobrá obrana, na ktorej neustále pracujeme.

2, Čo očakávate od súpera?
Určite to nebude ľahký zápas. Prešov do Stupavy nepríde len na výlet, budú chcieť pravdepodobne uspieť. Prešov disponuje vysokými hráčkami, ktoré budú ťažkou prekážkou pre náš útok. Očakávam húževnatého súpera s bojovným výkonom.

3, Ako tipujete výsledok zápasu?
Bez ohľadu na tabuľkové umiestnenie oboch družstiev a doterajších výsledkov, do zápasu si ideme pre výhru…. hráme doma v plnom zložení, pred domácimi fanúšikmi. Ako výsledkovo zápas dopadne, je pre mňa druhoradé, najdôležitejšie je vyhrať a byť spokojný s herným prejavom družstva.

 

muziMuži – Miroslav Fukáč

1, Ako ste sa pripravovali na súpera tento týždeň?
Príprava na súpera začala ešte v minulom týždni. V nedeľu sme si boli pozrieť nášho protivníka na jeho predchádzajúcom ligovom zápase, kedy v Malackách privítal Vajnory. V tréningových jednotkách sme sa venovali alternatívam osobnej obrany a nácviku preferovaných herných kombinácii.

2, Čo očakávate od súpera?
Malacky majú skúsenejšie, ale tiež staršie družstvo, s iným herným prejavom ako máme my. Traja starší hráči na spojkovom rade, prevažujúca streľba z diaľky, rýchle ľavé krídlo je často zakončovateľom ich protiútoku. Ako slabšiu hodnotím ich spoluprácu s pivotom, druhú vlnu protiútoku, disciplínu na ihrisku a brankárske posty. Budeme sa snažiť to využiť.

3, Ako tipujete výsledok zápasu?
Aj pred súperom z Malaciek máme zdravý rešpekt. Na každý zápas, uvedomujúc si aj naše možnosti a slabšie stránky, sa pozeráme s pokorou. Netipujeme výsledky, ideme od zápasu k zápasu a od polčasu k polčasu. Ak odohráme dobrý zápas, s nasadením a so srdiečkom, sklamaní určite nebudeme ani my ani naši fanúšikovia. Tipol by som, že odohráme dobrý zápas 😉