Pár slov pred sezónou starších dorasteniek.

S hrdosťou môže HC Tatran Stupava prvýkrát pred sezónou oznámiť, že bude mať svoje družstvo v každej kategórii slovenskej hádzanej!!! Ako v radoch žiakov, dorastencov, mužov, žiačok, dorasteniek i žien. Pozrime sa na jedno z nich. Staršie dorastenky.

Je to partia báb, ktorá minulú sezónu získala cenný skalp v kategórii mladších dorasteniek a to bronzovú medailu. Celé toto družstvo sa z tejto kategórie posunulo o „rad“ vyššie, do starších dorasteniek. Na ich smolu nebudú posilnené o žiadnu staršiu hráčku. Ba čo viac, z kádra odišli Daniela Brennerová (ukončenie činnosti) a Barbora Plávalová (štúdium). Sezónu teda začne na súpiske štrnásť dievčat.

„Dorky“ si počas letných prázdnin neužívali len slnko, vodu, kamarátky a frajerov, ale aj drinu. Okrem poriadne nahustených tréningov tu boli aj turnaje v Slovinsku, v Maďarsku či v Prešove. Tiež musíme spomenúť, že spoločne takmer celé leto v rôznych menších skupinkách brigádovali a za zarobené peniaze si užijú v priebehu sezóny zaslúžený a zatiaľ utajený výlet.

Čo môžeme čakať od začínajúcej sezóny? Ako povedali na jednom z tréningov tréningu Robo Kubovič s Rasťom „Vičkom“ Kovácsom: „Bytča bude dobrá a určite aj Michalovce. Ale naše baby sa pobijú o vrchnú časť tabuľky!“

Želajme si, aby sa po zdravotných problémoch vrátila čo najrýchlejšie na ihrisko Kika Nemcová. Nech Naty Huňarová nakazí svojou dobrou náladou všetky spoluhráčky a zbaví ich stresu pred zápasom. Aby Almi Yildizová mala stále skvelú úspešnosť sedmičiek. Nech vždy víťazí vôľa u Vanes Valachovej. Želajme si, aby ľavačka Waness Raffasederovej bola tou palebnou silou, čo družstvo potrebuje. Nech je myšlienka Lucky Kovácsovej stále o krok vpredu pred súperkami. Aby sa roleta Simi Kubovičovej stiahla vtedy, keď to družstvo bude potrebovať. Bolo by skvelé, aby to srdce pre hru, ktoré je z Vaness Kaláberovej cítiť, sa nieslo celou halou. Nech sa Romi Gašparekovej darí udržiavať vysoký štandard v obrane i útoku. Aby Sisa Straková znechucovala súperkám hru a ukázala rýchle nohy. Verme, že sa podarí Saši Popovičovej potvrdiť svoje predsavzatie a potom budú mať brankárky problém s ekrazitom čo má v ruke. Prajme Sarah, aby zo seba vydala všetko a verila vo víťazstvo, aj keď vývoj skóre nie je ideálny. Nech Miška Puškáčová nastupuje na zápasy s čistou hlavou a dá súperkám pocítiť, aký má herný potenciál. Prajme Ivi Gašparekovej, aby sa jej poctivý prístup prejavil v streleckej úspešnosti. A všetkým spoločne – TATRAN DO NICH!!!

„Dorky“ majú neskutočný talent sa medzi sebou pohádať, naštvať sa jedna na druhú. Ale majú aj to druhé, to dôležitejšie. Vedia si odpustiť, pochváliť, povzbudiť a bojovať jedna za druhú. Preto ten pohľad na ne, keď sú na palubovke, je tak sympatický. Dávajú do hry srdce!

Sezóna začína domácim zápasom s Nitrou, v nedeľu 20.9.2015. Vidíme sa v hale a podporíme naše „dorky“.