Paula Bahorecová

Paula Bahorecová zhodnotila prvý zápas aj mládežnícke sústredenie v Kuřimi

Napriek tomu, že pred prvým prípravným duelom absolvovala iba dva tréningy s mužstvom, bola proti Frankfurtu s piatimi presnými zásahmi najlepšou strelkyňou Paula Bahorecová.

Tie dva tréningy majú samozrejme adekvátnu príčinu, keďže Paula pomáha klubu nielen ako hráčka, ale aj ako trénerka. „Bola som s našimi deťmi na sústredení v Kuřimi, takže som sa k dievčatám pripojila až neskôr,“ vysvetlila dôvody svojej neúčasti na tréningoch.

A k sústredeniu doplnila: „Podarilo sa nám zorganizovať po všetkých stránkach kvalitné sústredenie, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 100 detí a mládežníkov. Je dôležité, že sme neboli spokojní iba my tréneri, ale aj deti. Okrem samotnej športovej prípravy sme im pripravili aj sprievodný program. Zažili sme pri ňom kopec zábavy a nezanedbávali sme ani regeneráciu. Pomohli nám aj tréneri z miestneho hádzanárskeho klubu a zabudnúť nemôžem ani na skvelú kuchyňu,“ v krátkosti sa vrátila Paula k sústredeniu.

Paulína spolu s Hanou Karkušovou, ktorá takisto pôsobí aj ako trénerka detí, museli rýchlo prepnúť z módu trénerky na mód hráčky. „Aj keď nám úvodný prípravný duel z hľadiska výsledku nevyšiel, čaká nás ešte takmer mesiac do úvodného súťažného stretnutia. Dôležité bude sa zohrať s novými dievčatami, predsa len tých spoločných tréningov bolo minimum a nedali sa nacvičiť predovšetkým herné situácie,“ začala pozápasové hodnotenie 24-ročná hráčka.

Vzápätí doplnila: „Striedali sme lepšie okamihy s horšími, najmä v úvode bolo vidieť, že sa ešte zohrávame. Stavať môžeme najmä na začiatku druhého polčasu, keď sme sa dokázali šesťgólovou šnúrou dotiahnuť na súpera.

Predsa len nastali aj zmeny v kádri a zžitie sa s novými hráčkami chvíľu potrvá. „Prvé pocity sú, že nové dievčatá sú naozaj šikovné. Rovnako si myslím, že zapadli aj do partie. Určite to a bude lepšie, keď sa viac zohráme,“ spomenula nové hráčky ľavá spojka.