V máji sa v Stupave bude konať turnaj PLAYMINIHANDBALL 2016

Turnaj Playminihandball je turnajom pre najmenších hádzanárov a hádzanárky. Na tomto turnaji medzi sebou zápolia ročníky narodenia 2005 a mladšie, až po ročník narodenia 2009. Inými slovami sa jedná o prvákov, druhákov, tretiakov a štvrtákov.

Keď sa v Stupave s projektom Playminihandball začalo, tak zopár prívržencov klasickej hádzanej povedalo, že väčší chaos a „guláš“ na ihrisku ešte nevideli. A mali pravdu. Veď naša školská hala sa rozdelí na tomto turnaji na tri ihriská, kde je naraz počuť píšťalky troch rozhodcov, ktorí rozhodujú každý ten svoj zápas. Len čo sa skončí jeden trojzápas, tak sa na palubovku derú ďalšie tímy, aby začali hrať svoje zápasy. Takáto „divočina“ trvá celý víkend – od piatku do nedele.

Má to však aj nesporné pozitíva.

Všetky deti sú športovo vybláznené a postupne si pričuchávajú k športu, ktorý ich môže napĺňať počas svojich školských a  študentských rokov a možno i ďalej. Koniec koncov z detí, ktoré začali s Playminihandbalom na prvom ročníku v roku2008 sú dnes i reprezentanti Slovenska v kadetskej reprezentácii, z ktorých môžeme spomenúť Luciu Kovácsovú, Patrika Papaja alebo Laca Lutonského. Rovnako si pár z nich už našlo miesto medzi juniorskými reprezentantmi Slovenska – ako napríklad Jozef Tomašek alebo Jakub Prokop.

Tradícia

Práve na spomenutom prvom ročníku v roku 2008 bola Stupava zastúpená len dvomi družstvami. Na pripravovanom tohtoročnom už deviatom ročníku bude mať Stupava zastúpená až dvadsiatimi piatimi družstvami!!! Je to už tradícia? Svedčí to o práci s mládežou? Posúďte sami.

 

Hrací formát a jeho účastníci.

V klasickej hádzanej hrajú šiesti hráči v poli a jeden brankár. Pri minihádzanej hrá brankár a štyria hráči v poli. Minihádzaná sa hrá pravidelne vo viacerých hádzanársky vyspelých krajinách sveta a preto sa nemožno čudovať, že na tento náš turnaj zavítajú i kluby z Čiech, Maďarska, Rakúska a samozrejme i zo Slovenka.

Keď budete mať chuť si pozrieť týchto malých šarvancov, tak budete vítaní. Vstup je zadarmo a v bufete vás obslúži milý personál. Kedy a kde sa teda môžeme uvidueľ? V školskej hale v Stupave od 20. do 22. mája 2016.

DSC08054  DSC07372  DSC09919  

DSC01104  DSC00415  DSC00679  

 DSC09341  DSC08922  DSC09890  

 DSC00756  DSC01759  DSC01577