Pred odvetami 1.ligy mladších dorasteniek s trénerom Romanom Vighom

už tento víkend začína odvetná časť prvej ligy v hádzanej mladších dorasteniek. Popíš nám ako prebiehala zimná príprava, s čím si spokojný resp. nespokojný.

Prípravu sme začali v prvom týždni tohto roka. Počas dvoch mesiacov absolvovali dorastenky kondičné tréningy v hale s týmže, raz do týždňa mali pravidelné plaváreň. Odohrali sme prípravný zápas v Hodoníne, naberať skúsenosti sme boli na turnajoch vo Veľkom Meziřiči, v Šali, v Močenku a v Šuranoch. Celkovo sme odohrali 12 prípravných stretnutí avšak nie moc s priaznivou bilanciou a to 4 výhry a 8 prehier. V závere prípravy pred odchodom do Michaloviec nás čaká týždňové herné sústredenie v Stupave na doladenie formy. Konečne sa stretávame takmer v plnej zostave, keďže v priebehu prípravy sme mali veľkú chorobnosť v týme. Nespokojný som s veľkými hernými výkyvmi počas prípravných stretnutí. Pozitívne vnímam zodpovedný prístup hráčok k tréningom a spokojnosť určite môže vyjadriť s individuálnym rastom hráčok, čo sa postupne prejavuje na zlepšení výkonu celého družstva.

Prišlo k príchodu posíl do družstve, resp. opustil niekto tím ?

Počas zimne prestávky sme v kádri bez zmeny. Určite veľkým prínosom bol príchod Vanesi Kaláberovej z ŠKP Bratislava na začiatku sezóny, ktorá do družstva perfektne zapadla. Postupne chceme zapracovať do zostavy Alexandru Popovičovú, v súčasnosti ľavú spojku starších žiačok. Za spomenutie stojí príchod dvoch nových dievčat, Lucii Dulanskej a Emy Klemovej, ktoré prejavili záujem o trénovanie od novembra minulého roka. Svoj snahu a chcenie veľmi rýchlo premieňajú na slušné hádzanárske zručnosti.

Koľko hráčok máš k dispozícii?

Celkovo je v družstve 22 dievčat bez skúseností s dorasteneckou ligou. Keďže sme hrali minulý rok žiacke súťaže, náš tým je vekom určite najmladším týmom v lige. Spojením s Malackými dievčatami sa formuje silné družstvo, ktoré veľmi rýchlo napreduje. S trénerom Petrom Kuklovským nás veľmi teší fakt, že naše družstvo má stabilný počet hráčok, bez vážnejších zranení, dokonca ako som už spomínal prišli v priebehu roka nové dievčatá.

Máš stanovené ciele ktoré by ste chceli v odvetnej časti dosiahnuť?

Určite áno. V prvom rade sa chceme odlepiť od dna tabuľky a zaručiť si budúcoročnú účasť v prvej lige. Máme doma vytvorené také zápasové prostredie, ktoré sa nevidí ani na extraligových zápasoch. Z tohto chceme vyťažiť čo najviac a doma vyhrať všetko čo sa dá. Plná hala skandujúcich fanúšikov robí svoje s dievčatami a čo je dobré, že im toto prostredie veľmi pomáha. Odvetná časť bude pre nás určite priaznivejšia v domácom prostredí. Verím, tomu, že tesné prehry so súpermi dokážeme premeniť na víťazstvá.

Ako hodnotíš úroveň ostatných družstiev, kto je podľa teba favoritom na celkové víťazstvo ?

Je vidno, že družstvá majú skúsenosti s dorasteneckou ligou a sú herne vyhraté. Prvá šestka je dosť vyrovnaná a silná. I keď je momentálne na čele Bytča bez prehry, podľa mňa to bude boj až do posledného kola medzi Bytčou, Šaľou a Michalovcami. Konkrétneho favorita si netrúfam pasovať, nakoľko družstvá poznám len z jedného zápasu.