Príchody trénerov do klubu HC Tatran Stupava

Manažmentu HC TATRAN STUPAVA sa podarilo do trénerského tímu dostať zaujímavých trénerov. Pred letnou prípravou už vieme, s kým môžeme počítať na trénerských stoličkách. Na príchody sme sa spýtali Rudolfa Draškoviča :

Počuli sme, že do klubu HC TATRAN STUPAVA prichádzajú noví tréneri, čo je na tom pravdy?

Pri mužoch sme sa rozhodli dať šancu Mirovi Fukačovi, ktorý u nás hrával v minulej sezóne a zranenie ho vyradilo z aktívnej hry. Miro má veľký prehľad o hádzanej a má chuť robiť s „A“ mužstvom, preto sme sa rozhodli povolať ho k našim mužom. Momentálne spolu pripravujeme tréningový plán a snažíme sa vytipovať vhodných adeptov pre „A“ družstvo, aby sa zvýšila konkurencia a tréningová morálka. Na naše zápasy chodí veľa ľudí, preto ich nechceme sklamať. Pri mužoch zostáva v realizačnom tíme Ľuboš Ivica, ktorý má prehľad, skúsenosti a je rešpektovaný rozhodcami. S pánom Ladislavom Pšenkom sme sa dohodli, že bude pôsobiť pri dorastencoch, kde potrebujeme jeho skúsenosti. Verím, že táto trénerská rošáda pomôže a chalani zlepšia tréningovú morálku. Naším cieľom je ich motivovať, preto pripravujeme aj bohatší kalendár prípravných zápasov.

Viete niečo povedať o príchodoch do družstva mužov?

Žiaľ, v tejto veci momentálne neprezradím nič, kvôli tomu, že s prípadnými posilami jednáme. Chceme takých, ktorí chcú trénovať a majú chuť hrať v stupavskom Tatrane. Poviem akurát to, že Jožka Geodona sme uvoľnili ako nášho hráča na hosťovanie do extraligového družstva z Modry, aby reštartoval svoju hádzanársku kariéru na najvyššej úrovni. Jožko bude hrať nielen za Modru, ale aj nás.

Viete o nejakých odchodoch?

Niečo sa šuškalo o Ľubošovi Biestenskom, že by mal ísť do Modry. Ak sa tak rozhodol a má chuť a ambície, určite ho podporíme v jeho hádzanárskom raste. Ľuboš má najlepšiu tréningovú morálku v družstve mužov a podľa mňa by si to zaslúžil. Ponuku z Modry som dostal aj ja, ale odmietol som ju pre vyťaženosť v klube. Ak bude mať Modra veľa zranených na poste pivota, rád vypomôžem na dva-tri zápasy, ale určite nie na celý rok, ako tomu bolo v Nových Zámkoch.

Čiže káder zostane kompletný?

Áno, mal by zostať kompletný a potrebujeme posilniť hlavne spojkový rad. Brankárov máme na prvoligové pomery výborných, na krídlach a pivotoch máme zastúpenie. V minulej sezóne nám aj vďaka zraneným hráčom chýbali spojky a preto by sme radi posilnili hlavne na týchto postoch.

Čo ďalšie kategórie, prídu tréneri aj tam?

Ďalším zaujímavým trénerským príchodom je Vladimír Valachovič, ktorý bude koučovať mladších žiakov. Po našej trénerskej legende Miroslavovi Jančárovi tak bude mladších žiakov trénovať ďalší výborný odborník stupavskej hádzanej. Určite patrí medzi najúspešnejších hráčov, ktorí vyšli zo stupavského Tatranu. Vladimír Valachovič je reprezentant Československa v hádzanej a pôsobil ako hráč aj v Nórsku, Nemecku, Rakúsku. Trénoval extraligové družstvo ŠKP Bratislava, prvoligový Strojár Malacky ako aj rakúsky Gansendorf. Je obdivuhodné, že sa pustil do práce s mladšími žiakmi a sme radi, že prijal túto výzvu.

Šušká sa, že do klubu sa zapojí ako tréner aj Róbert Popluhár – tréner s licenciou „A“?

Áno, s pánom Popluhárom sme sa dohodli na trénovaní. Od ďalšej sezóny 2014/2015 bude trénovať našich prípravkárov spolu s Branislavom Krištofičom. Veľká výhoda je, že pán Róbert Popluhár pôsobí ako učiteľ na stupavskej základnej škole a bude trénovať deti počas školy aj po škole v rámci krúžku. Má veľa skúsenosti so ženskou reprezentáciou a jeho príchod vítame. Tréner Róbert Popluhár spolu s Branislavom Krištofičom budú dobrá dvojica a veríme, že sa im bude u nás v klube páčiť a pomôžu nám spoločne posunúť pracú s minihádzanármi ešte vyššie.

Od novej sezóny pribudol prvoligový mladší dorast chlapcov a druhá liga žien. Aké sú trénerské posty obsadene tam?

Pri ženách jednáme s potenciálnymi trénermi a ak nezískame ďalšieho zaujímavého a kvalitného trénera, bude ženské družstvo trénovať Zuzka Kalmárová. Dorastencov budem trénovať ja, pán Pšenko a Sveťo Prokeš. Veľmi sa mi páči, že pán Pšenko sa dal znova na mládež a na spoluprácu s ním sa veľmi teším. My, mladí tréneri budeme potrebovať jeho pomoc a skúsenosti, obdobne, ako nám minulý rok pomáhal pán Jančár.

Chystáte ešte nejaké trénerské zmeny?

Trocha upravíme organizačnú štruktúru. Pri prípravke bude šéftrénerkou Zuzana Kalmárová, ktorá odvádza pre klub skvelú prácu. Vidíme v nej veľký potenciál a navyše je veľmi usilovná. So Zuzkou sme veľmi spokojní. Ďalej hľadáme nových trénerov do prípravky hlavne z radu študentov FTVŠ, už sa nám ozvali dvaja záujemcovia. V prípade splnenia našich požiadaviek im určite dáme šancu.

Prezraďte nám ako bude fungovať Golden team?

Golden team je nový projekt z dielne HC TATRAN STUPAVA a má za úlohu efektívnejšie vychovávať reprezentantov a reprezentantky pre národné družstvo. Hlavným trénerom a garantom projektu bude Svetozár Prokeš, ktorý okrem iného bude učiť na základnej škole v Stupave. S Golden teamom budeme trénovať cez školské vyučovanie trikrát dopoludnia a dvakrát popoludní. Sme radi, že Sveťo bude pôsobiť ako učiteľ na škole, lebo  nám bude pomáhať vytvárať „profi“ prostredie pre šport na ZŠ Stupava.

Na záver Vás prosíme o krátke zhrnutie, čo ďalej chystáte s trénermi?

V prvom rade to bude trénerská porada, kde každý tréner predostrie svoj tréningový plán a požiadavky čo od nás potrebuje (ako pomôcky, dresy, halu, zápasy a turnaje). Potom chceme priniesť rozhovory s našimi trénermi. Tréneri budú mať šancu porozprávať o sebe a svojom družstve fanúšikom HC TATRAN STUPAVA aj verejnosti prostredníctvom médií. Rozhovory budú aj o cieľoch na sezónu, krátkodobých, či dlhodobých. Zhrniem to tak, že naši fanúšikovia a rodičia budú informovaní a prvé trénerské rozhovory prinesieme už onedlho.

Ešte nám prezraďte, koľko aktívnych hráčov bude mať klub HC TATRAN STUPAVA v budúcej sezóne?

Minulý rok bolo aktívnych 150 detí a 50 dospelých, čiže 200 hráčov a hráčok. Tento rok čakáme, že pribudne 60 nových členov, čiže dokopy na sezónu rátame s 260 aktívnymi hráčmi v klube HC TATRAN STUPAVA.