Rozhovor s Rudolfom Draškovičom – hráčom, trénerom, funkcionárom

270514 1Ahoj, nedávno sa skončil turnaj PLAYMINIHANDBALL ako hodnotíš túto akciu?

Akciu hodnotím veľmi dobre a sme radi, že turnaj dobre dopadol. Každý účastník turnaja bol veľmi spokojný so službami, ktoré ponúkame. Tréneri a deti odchádzali veľmi spokojní. Okrem pekných zážitkov so zápasov a sprievodných akcií si každý účastník odniesol aj turnajové tričko. Ľudia boli veľmi spokojní, pretože u nás našli presne to, čo si predstavujú pod pojmom turnaj na vysokej úrovni. Mimoriadne kvalitné zápasy, vynikajúca strava a ochotní organizátori. Preto by som aj na tomto mieste chcel poďakovať rodičom a organizátorom, ktorí nám pomohli. Vyslovujem všetkým jedno veľké: „ĎAKUJEM“. Veľmi si to vážime a sme si istí, že bez takejto podpory by turnaj nikdy nedosiahol úroveň, ktorú dnes má. Aj vďaka tomu patríme medzi najobľúbenejšie minihádzanárske turnaje v celom Československu..

270514 4„The Salads“ – družstvo starších žiakov, ktoré spoločne so Sveťom Prokešom trénuješ, postúpilo medzi najlepších osem tímov na Majstrovstvá Slovenska v Trebišove. Čo všetko to obnáša?

V prvom rade je to obrovský kus tvrdej práce nás trénerov a našich zverencov. Samozrejme veľká pomoc a podpora zo strany rodičov a ľudí okolo nás. My tréneri sme naplánovali ročný tréningový cyklus a v rámci prípravy si rozdelili úlohy na tréningoch, ako aj administratívnu a manažérsku prácu okolo tímu. Teraz v závere základnej časti vygradovala forma tímu tak, ako sme ako sme plánovali. V rozhodujúcom zápase o postup na majstrovstvá sme vo veľmi kvalitnom a dramatickom zápase porazili nášho odvekého rivala Strojár Malacky na ich pôde a ako „čerešňičku na torte“ sme o týždeň neskôr porazili doma lídra tabuľky Slovan Modra. Chalani pochopili, že cesta k úspechu je len a len v poctivej príprave a tak každodenne „na sebe makaju“… Hádzanú berú už nielen ako „koníček“ na príjemné strávenie voľného času, ale začínajú sa správať ako profesionáli. My tréneri sa ich snažíme motivovať a oni svojim prístupom zasa motivujú nás… Keď budeme v takejto synergii pokračovať, výsledky sa určite dostavia. Tento rok sme si dali za cieľ postup na majstrovstvá a ten sme splnili… Teraz chceme dokázať, že medzi najlepšie tímy na Slovensku patríme a postup medzi prvú osmičku nie je našim konečným cieľom. Turnaj v Trebišove bude náročný a o úspechu, či neúspechu budú rozhodovať maličkosti. A určite aj kus športového šťastia. My urobíme v príprave maximum, pretože ako sa hovorí: „šťastie praje pripraveným“… Za tým všetkým je obrovské kvantum práce a energie. Okrem samotnej prípravy momentálne „riešime“ sústredenie v Zlatnej na Ostrove, organizovanie dopravy a ubytovania v Trebišove, materiálne vybavenie a sponzoring a navyše organizujeme aj zájazd fanclubu na majstrovstvá. Snažíme sa čo najviac zapájať rodičov, pretože už sami nedokážeme popri našej „civilnej“ práci všetko stihnúť… Verím, že do budúcna budú stále viac nápomocní a budú nás len a len podporovať. Vieme, že chlapci sú mimoriadne zaťažení, ale čo sa týka tréningového procesu, máme ho plne pod kontrolou. Nikto sa nemusí obávať… 🙂 Snažíme sa nadviazať bližšiu spoluprácu aj so školou a vyučujúcimi, aby sa intenzívny tréning negatívne neodrážal na výsledkoch chalanov v škole.

Okrem tejto akcie čo v klube chystáte?270514 3

V lete spúšťame letné „campy“ pre deti. Jeden pre minihádzanárov, kde patrónkou bude reprezentačná kapitánka Lucia Súkenniková a druhý – športový pre všetky druhy športov pod názvom Malí Olympionici. Aj týmito aktivitami sa snažíme dostať do podvedomia širokej verejnosti a zvyšovať úroveň a kredit nášho klubu. Toto sú projekty, ktoré majú navyše pritiahnuť deti a nových trénerov do klubu HC Tatran Stupava.

Dopočuli sme sa, že sa chystá zápas s Londýnom?

Zápas s Londýnom bude 7. júna 2014 v školskej športovej hale. Akciu sme museli presunúť do školskej športovej haly, lebo nám majieľ športovej haly na Novej ulici oznámil, že v tom čase v parku sa koná iná akcia, čo musíme rešpektovať. Na druhej strane v školskej hale bude určite „Zelené peklo“… 🙂 Zelené klubové vlajky po stenách haly, fanúšikovia v zelených tričkách na tribúne budú mať svoje čaro. Predpokladám, že Londýnčanky a Londýnčania sa budú sa diviť, čo sa to v Stupave bude diať… :). Keďže to bude oslava mojej tridsiatky, nomináciu mužov HC Tatran Stupava, zverejním až týždeň pred zápasom. Príde sem tím žien a mužov z klubu LONDON GD, kde hrajú Španieli, Francúzi, Mexičan a ďalšie národnosti. Za tím Londýna nastúpi jeden Angličan, čiže bude to atraktívne pre aj pre diváčky… 🙂

Vieš Nám prezradiť presný program akcie?

Prvý zápas odohrajú st. žiaci – The Salads proti WAT Funfhaus WIEN o 15:00 hod., ďalej ml. dorastenky proti ženám LONDON GD o 16:30 a nakoniec naši muži proti LONDON GD o 18:00 hod.
Potom pokračuje party pre pozvaných hostí mojej 30tky v penzióne Intenziva od 21:00 hod. Vstupné na zápas bude symbolické 1 Euro pre dospelých,(v cene jedno pivo z Mástu –„ze Záhumenského mikropivovaru Jožka Veselovského“. Ďalej chceme dať vyrobiť pamätné tričká, ktoré sa budú predávať priamo v hale. Prosím fanúšikov aby prišli v zelenom oblečení aby sme ukázali Londýnčanom, kto má najlepších fanúšikov na Slovensku… 🙂 Prosím zdieľajte tento článok na FB 🙂

Čo okrem týchto akcií sa chystá v klube?

Oficiálne sme založili fanclub z rodičov a priateľov, ktorý sa nám utešene rozrastá. Svedčí o tom aj výprava 40 rodičov na majstrovstvá st. žiakov do Trebišova. Ďalšia skupina rodičov, dokončuje klubovňu pri školskej hale a to bude „prekvapko“ pre deti aj rodičov. Deti v nej budú tráviť čas pred zápasmi alebo po nich, čas v rámci príprav na tréningy, či používať ako miesto, kde budú absolvovať teoretické časti športovej prípravy, rozbory zápasov a podobne… S rodičmi budeme tieto priestory využívať na pravidelné „rodičovské hádzanárske združenia“. Aj touto cestou hľadáme sponzorov na dokončenie týchto priestorov- materiálnu, či finančnú pomoc. Napadajú ma ďalšie dva veľké projekty, ktoré v klube pripravujeme ale tie sú zatiaľ v štádiu príprav…

270514 6Máte prepracovaný a zaujímavý marketing , chystajú sa aj na tomto poli ďalšie novinky?

Náš marketing sa snažíme robiť poctivo a do detailov. Myslím, že v určitých parametroch sa môžeme porovnávať aj s oveľa väčšími a známejšími klubmi na extraligovej úrovni. Môžeme sa pochváliť, že cca 200 členov od prípravky až po tím mužov máme „od hlavy po päty“ oblečených v rovnakých dresoch a tréningových súpravách. Myslím, že sme jediný klub na Slovensku, kde držíme „jednotnú líniu“. Keď sme boli nedávno na turnaji v Prahe, každý kto nás stretol, hneď vedel kto sme a odkiaľ sme. Podobne je to aj pri našom fanclube, keď na domácich zápasoch 200 až 300 fanúšikov sedí v hľadisku v zelených fanúšikovských tričkách… Preto chceme držať túto súdržnosť a jednotnú líniu. Náš fanclub je jednoducho ôsmym hráčom nášho tímu… Podarilo sa nám zaujať aj viacerých sponzorov a veríme, že ich počet bude neustále narastať. Pre všetkých hráčov klubu chystáme nové kolekcie dresov, a prví ich vyskúšajú st. žiaci ako odmenu, za postup na Majstrovstvá Slovenska. A určite aj za to, ako vzorne dodržujú „jednotnú líniu“ oblečenia na tréningoch a zápasoch. Ďalšou novinkou bude plnofarebný klubový časopis, ktorý bude vychádzať v náklade cca 1000 ks. Takto vznikne ďalšia komunikačná platforma s hráčmi, fanclubom, širšou verejnosťou a sponzormi.. Po videonahrávkach „Život v klube HC Tatran Stupava“ uverejňovaných na našej domovskej stránke, chystáme podobné aktivity a novinky. Veľká pochvala za marketing patrí „trojici R.L.P.“ 🙂 Martinovi Renčovi za oznamy na web stránke, články, uvádzanie zápasov, Lesanke Yildizovej za skvelé fotky a Martinovi Prokopovi za perfektnú webstránku. Takto sa nám spoločne darí robiť zaujímavý marketing. Milade Renčovej chcem na tomto mieste poďakovať za pomoc s fanclubovým oblečením.

Čo by si chcel odkázať verejnosti na ďialku?

Že im veľmi, veľmi ďakujeme za doterajšiu priazeň. Fanúšikom za to, že chodili v hojnom počte na všetky zápasy. Pozývam všetkých na zápas s Londýnom (samozrejme v zelených farbách 🙂 ) Hráčkam za hráčom, za to že počas roka sa poctivo pripravovali na tréningoch, bojovali na turnajoch a zápasoch. A že sa už tešíme na novú sezónu. 🙂 Sponzorom za ich priazeň, ktorú si veľmi vážime. Patrí im vďaka a obdiv, že v dnešnej neľahkej dobe podporujú mládež. Rodičom za pomoc pri organizovaní klubových akcii, podporu a pomoc pri zabezpečovaní tréningov, turnajov a zápasov. No a teraz najbližšie držte všetci palce chalanom z „The Salads“ na Majstrovstvách Slovenska !270514 5